REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

COVİD-19’A KARŞI “KIRMIZI DEĞİL, MAVİ OLALIM”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
COVİD-19’A KARŞI “KIRMIZI DEĞİL, MAVİ OLALIM”
41 views
29 Mart 2021 - 12:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AZ RİSKLİ İLLER ARASINDA YER ALAN SİİRT’TE COVİD-19 İLE MÜCADELE SEFERBERLİĞİNE HERKES DESTEK VERMELİDİR

Az riski iller arasında yer alan Siirt’te Covid-19 salgınıyla mücadele ‘KIRMIZI DEĞİL, MAVİ OLALIM” kampanyası kapsamında vatandaşlar, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve esnaflar da destekleniyor.

Sağlık, ekonomik ve sosyal hayat alanlarında hayatın zorlaştığı bugünlerde alınan kararlarla Siirt ilimizin mavi kategoride kalması hedefleniyor.

Kampanya, ekonomik olarak zor günler geçiren esnaflar tarafından olumlu karşılanırken, işyerlerinde gerekli tedbirleri alan esnaflar, en kısa zamanda ekonomik canlılığın eski haline dönmesini umut ediyorlar.

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE COVİD-19 VAKA SAYILARINDA ARTIŞLAR VAR

Siirt il genelinde Covid-19 salgınıyla mücadelede yakalanan başarı trendi son haftalarda vakalardaki artış nedeniyle hasta sayılarında az da olsa artışlar yaşanmaya başlandı.

LÜTFEN SİİRT OLARAK KAZANIMLARIMIZ HEBA OLMASIN

Siirt’te salgınla mücadelede kısıtlamaların kalkması ile birlikte esnaflar ve vatandaşlarımızın rahatlama yaşadıkları bugünlerde il olarak elde ettiğimiz kazanımları lütfen heba etmeyelim.  Eğer gerekli önlemleri almazsak, bireysel olarak dikkat etmezsek, çok yüksek riskli bölgeye dönmek an meselesi. Bu da özgürlüklerimizin daha sınırlanması demek. “Tedbirlere sıkı sıkıya uyarak, “MAVİ” kategoride kalabiliriz. Bunun için tüm vatandaşlarımızı sorumlu davranmaya davet ediyoruz.

ÇÖZÜM; ALINAN TEDBİRLERE HEP BİRLİKTE RİAYET ETMEKTEN GEÇER

Vatandaşların kesinlikle kalabalık ortamlara girmemesi, sosyal mesafe, temizlik kurallarına mutlaka uymaları, maskesiz dışarı çıkmamaları ve rehavete kapılmadan kurallara uyması halinde bu salgını hep birlikte yeneceğiz.

COVİD-19 DENETİMLERİ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında kontrollü sosyal hayat döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli olarak denetlenmesi amacıyla, “SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile Siirt il genelinde, Valilik himayelerinde oluşturulan ‘Salgın Denetim Ekipleri tarafından denetimler tüm hızıyla sürüyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.