REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

CUMHURİYETİN BANİSİ BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü EBEDİYETE İNTİKALİNİN 79. YILINDA SAYGI, MİNNET VE RAHMETLE ANACAĞIZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CUMHURİYETİN BANİSİ BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü EBEDİYETE İNTİKALİNİN 79. YILINDA SAYGI, MİNNET VE RAHMETLE ANACAĞIZ
105 views
09 Kasım 2017 - 13:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ATATÜRK DİYOR Kİ: “BENİM NAÇİZ VÜCUDUM, BİR GÜN ELBET TOPRAK OLACAKTIR, FAKAT TÜRKİYE CUMHURİYETİ, İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR”

Yarın günlerden 10. Kasım. Bir başka ifadeyle Cumhuriyetin Banisi (Kurucusu) Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İNTİKÂLİNİN 79. YILI.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak her 10 Kasım günü Büyük Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü ANMAYI ilke haline getirmişiz. Atatürk’ü anmak demek, ağlamak, dövünmek, gözyaşı dökmek değildir. Atatürk’ü anmak demek, devrimlerinin ışığında medeni dünyada ne kadar mesafe aldığımızı anımsamak demektir.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 79’cu yıl dönümü nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi, yarın İlimizde de anma törenleri düzenlenecek ve Ulu Önderin devrimleri noktasında ne kadar mesafe aldığımız irdelenecektir.

Şehrimizde Valilikçe düzenlenen programa göre; ATATÜRK’ü anma etkinlikleri yarın saat 08.30’da Cumhuriyet Meydanında start alacak, çelenklerin Anıta sunulmasının ardından saat 09.05’te verilecek işaretle, 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşı eşliğinde şanlı Bayraklarımız önce göndere çekilecek ve İstiklal Marşının bitiminde, yarıya indirilecektir.

Saygı duruşu süresince kamu kurumlarının sirenleri ile çevrede bulunan araçların klaksonları çalacak.

Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından, Siirt Belediye Başkanlığınca tahsis edilen araçlar ile Kültür merkezine vatandaşların intikali sağlanacaktır.

Anma programının ikinci bölümü ise; Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Saat 09.35’te saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayacak tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, öğrencilerin şiir okumaları ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “ATATÜRK ORATORYOSU”nun sunulmasıyla devam edecek.

İlköğretim, Lise ve dengi okullar arasında yapılan ‘ATATÜRK VE 10 KASIM’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, Takasbank Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Korosu tarafından ATATÜRK’ün sevdiği şarkı ve türkülerin seslendirilmesiyle sürecek olan tören, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilecek olan ‘ATATÜRK SERGİSİ’nin gezilmesiyle sona erecek.

Cumhuriyetin Banisi (Kurucusu) Büyük Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü Ebediyete intikalinin 79. Yılında milletçe saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

RUHUN ŞAD, MEKÂNIN CENNET OLSUN, BÜYÜK ATATÜRK…

VALİ ALİ FUAT ATİK’İN “10 KASIM MESAJI”

Cumhuriyetimizin kurucusu, milli mücadelemizin önderi, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79’cu yıl dönümünde, minnet, şükran ve saygıyla anıyoruz. Yaşamını milletine adayan, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni ve güçlü bir devlet kuran Atatürk, yalnızca bizim tarihimiz için değil, tüm dünya tarihi açısından da saygın bir lider olarak tarihe ismini yazdırmıştır.  Ulu önder Atatürk, temellerini attığı aydınlık yarınlarımızı inşa ederken, ilke ve idealleri ile milletimize daima ışık olmuştur.  Eserlerini ve davasını korumak ve yükseltmek en büyük idealimiz olacaktır. Milletimiz, tarihi boyunca Mustafa Kemal gibi büyük kahramanlar sayesinde aşılması imkânsız görünen nice zorlukları aşmıştır. Bunun en son örneği, 15 Temmuz gecesi bu ülkenin ve milletin hürriyetine, istikrarına, istikbâline, seçilmiş meclisine ve milli iradesine yönelen ihanet hareketi, boşa çıkarılarak tüm dünyaya gösterilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız bu günde onun ilkeleri ve gösterdiği hedefe doğru, Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında bölünmez bütünlüğümüzü sonsuza kadar koruma ve yüceltme azim ve kararlılığı ile aldığımız kutsal emaneti, gelecek nesillere hep birlikte taşıyacağız.  Bu duygu ve düşüncelerle, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularımla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.