REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

CUMHURİYETLE HESAPLAŞMAK VEYA BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
CUMHURİYETLE HESAPLAŞMAK VEYA BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU!!!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
14 views
26 Ağustos 2020 - 14:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zafer Haftası ve 30 Ağustos kutlamalarına getirilen yasaklamaları iktidarla, muhalefet partileri kendi penceresinden yorumluyor. İktidarın, Zafer Haftası ve 30 Ağustos Zafer Bayramına kısıtlama gerekçesi KORONAVİRÜS PANDEMİSİ! Muhalefet ise, kısıtlamaları iktidar zihniyetinin CUMHURİYETLE HESAPLMAŞMASI olarak yorumlamaktadır.

Bilindiği gibi, bundan kısa bir süre önce Ayasofya’nın yeniden Cami olarak ibadete açılması etkinlikleri 350 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilmiş ve adeta siyasi bir şova dönüştürülmüştü. Bu açıdan bakıldığında Zafer Haftası ve 30 Ağustos etkinliklerine getirilen kısıtlamalar haklı olarak zihinlerde (BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU) istifhamını çağrıştırmaktadır.

Nitekim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuyla ilgili açıklamasında 30 Ağustos etkinliklerine getirilen kısıtlamalara tepki göstererek “Çok açık ve net söylüyorum; cumhuriyet ve cumhuriyeti kuranlar ile hesaplaşmak istiyorlar” ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs salgını gerekçesiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine kısıtlama getirmesine sert tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Ne yaparlarsa yapsınlar bu millet; cumhuriyeti seviyor, Atatürk’ü seviyor” diye konuştu.

İktidarın, Cumhuriyetle hesaplaşmak gibi bir sorunu olacağına doğrusu inanmak istemiyoruz. Gerçekten, Cumhuriyetle hesaplaşmak gibi bir tutumları varsa, akıllarını ekmek peynirle yemiş olmaları gerekir. Şöyle düşünün, Cumhuriyet olmasaydı, iktidardaki bu muktedir zevatlar nasıl Cumhurbaşkanı, bakan ve sair makamlara gelebileceklerdi. Bugün oturdukları koltuklarda, Sultan Abdulhamid’in, Sultan Vahdeddinin torunlarının oturması gerekmeyecek miydi! Saltanat dönemi kapanarak, Cumhuriyet kurulmasaydı Mustafa Kemal Atatürkler, Mustafa İsmet İnönüler, Celal Bayarlar, Cemal Gürseller, Cevdet Sunaylar, Fahri Korutürkler, Kenan Evrenler, Turgut Özallar, Süleyman Demireller, Ahmet Necdet Sezerler, Abdullah Güller, Recep Tayyip Erdoğanlar nasıl Cumhurbaşkanı olacaklardı. Kimi bir esnafın, kimi küçük bir memurun, kimi bir çiftçinin, kimi fakir bir ailenin çocukları olan bu isimlerin Cumhurbaşkanlığı makamına oturmaları mümkün müydü!

Gerçekte, Cumhuriyete en çok medyun-u şükran olması gerekenler bu muhterem zevatlardır. Makamlarını Cumhuriyet rejimine borçlu olanların, yatıp kalkıp Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e dua etmeleri gerekmez mi!!!

Siz, birilerinin Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı gibi görünmelerine kanmayınız. Gerçekte, bulundukları makamdaki varlıklarını sürdürmek için böyle bir taktik uyguluyorlar. Çünkü millet içinde İSLAMİYET VE HALİFELİK Propagandasına kananlar var. Bu gibilerin cumhuriyet karşıtı gibi görünmelerinin sebebi, SAF VE AHMAK bu gibilerin oylarını devşirmeye yönelik bir taktiktir. Onlar da biliyorlar ki artık ne Saltanatın, ne hilafetin geri gelmesi gibi bir durum asla yaşanmayacaktır. Hem, hilafetin ve saltanatın gerçekten geri döneceğini bilseler, ilkin onlar karşı çıkarlardır. Milletin kaybedeceği pek bir şey yok. Devletin başında ha padişah olmuş, ha cumhurbaşkanı, ha Halife olmuş, ha halifelik görevine soyunmuş Diyanet İşleri Başkanı. Zaten, Başkanlık sistemi sonucu bir nevi padişahlık dönemi gelmiştir. Diyanet İşleri Başkanının hutbelerde kılıç kuşanmasından, fiilen hilafetini ilân ettiği söylenebilir. Yani, iktidarda olanların cumhuriyetle hesaplaşmak gibi bir sorunları yoktur. Bu davranışlarının tek amacı, cumhuriyet karşıtı, padişahlık ve hilafet yanlısı görülüp, bu düşüncede olan ahmakların oylarını devşirmektir. Günümüz şartlarında, BAŞKAN demek, zaten PADİŞAH demektir. Osmanlı Padişahlarının, tahtlarını sağlamlaştırmak için kardeşlerini, hatta, saltanat sulbünden gelen bebekleri bile öldürdükleri düşünülürse, cumhuriyetle hesaplaşmayı gerçek anlamda kim istesin ki. Bunun adına denilse denilse, takkiye denilir. Takkiyeleri ise AHMAK OLANLAR yutar!!!

TAŞLAMALAR

ZAFER HAFTASI İLE

30 AĞUSTOS İÇİN

KISITLAMALAR GELDİ

SÖYLEYİN NEDEN-NİÇİN

PANDEMİYMİŞ BAHANE

HADİ YUTTUK DİYELİM

AVM’LER AÇIKTIR

BUNA NE SÖYLEYELİM

AYASOFYA KUTSALDIR

VİRÜS ELBETTE OLMAZ

ALLAH’IN EVİDİR O

PANDEMİLER UĞRAMAZ

İKİ YÜZLÜ SİYASET

BIKTIRMIŞTIR MİLLETİ

RİYAKÂRLAR HAKKEDER

BİLİN Kİ HER İLLETİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.