REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DANANIN KUYRUĞU HA KOPTU, HA KOPACAK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DANANIN KUYRUĞU HA KOPTU, HA KOPACAK!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
14 views
19 Mayıs 2018 - 14:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siyasi partilerin, partilerine müracaat eden milletvekili aday adayları arasından kimleri ADAYLIĞA TERFİ ettirecekleri 21 Mayıs 2018 Pazartesi günü saat 17:00 itibarıyla kesinleşmiş olacaktır.

24 Haziran 2018’de yapılacak 27. Dönem milletvekili seçimleri için muhtelif siyasi partilerden başvuran aday adaylarının sayıları 10 bini aşmıştır. Tahmin edileceği gibi, milletvekilliği adaylığı için  en çok başvuruda bulunulan siyasi parti AKP’dir. Bunun böyle olması gayetle normaldir. İnanın ki, AKP’den milletvekili adaylığı için başvuranların büyük çoğunluğu aday yapılmayacaklarını bilebile müracaatta bulunmuş ve başvuru ücretini seve-seve ödemişlerdir. Çünkü milletvekili olmak dışında çok yönlü hesapları var. Hele kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaktayken istifa edip adaylık başvurusunda bulunanlar. Onların asıl hedefleri kamu kurum ve kuruluşlarında çok daha iyi görevlere gelmek. Geçmiş yıllarda adaylık için başvurup da, aday yapılmayan, ancak görevlerinde hızlı yükselmeler yaşayan bürokratların durumları ortada.

Tüccarlar, müteahhitler derseniz, onlar daha büyük oynuyorlar. Rant sağlayarak zengin olmanın en etkili yolunun siyasetten geçtiği bilinen bir gerçektir. İşte bu yüzdendir ki, AKP’ye tam 7 bin 329 kişi milletvekili adaylığı için müracaatta bulunmuştur.

Yeni kurulmuş olmasına rağmen Muhalefet partilerinden İYİ PARTİYE adaylık için müracaat edenlerin sayıları da bir hayli yüksek. Yüksek ama, AKP’nin yanında cılız kalır. İYİ Parti, hazine yardımı da alamıyor. Bu partiye müracaat edenler, ya idealisttirler, ya da cesur insanlar. Başlarına bir şeyler gelirse şaşırmak gerekir.

Ana muhalefet konumundaki CHP’ye ise 2 bin 828 müracaat var. Diğer partilere yapılan müracaatları da eklerseniz sayının onbini aştığı ortaya çıkmaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi için seçilecek milletvekili sayısı ise 600 kişiyle sınırlı.

Bu arada, anımsatmakta yarar var. Halen TBMM’nde görev yapan milletvekillerin yarısından fazlasının bir daha seçilmeyecekleri belirtilmektedir. İşte, bir daha seçilemeyecek bu milletvekilleri için dananın kuyruğu ha koptu, ha kopacak.

TAŞLAMALAR

VE DANANIN KUYRUĞU

HA KOPTU, HA KOPACAK

ADAY ADAYLARINDAN

ELENENLER OLACAK

 

TEMAYÜL YOKLAMASI

BİL Kİ İŞİN MASALI

BİZİ ADAY YAPMAZLAR

SECCADEYİ ASALI

 

SAKAL BIRAKTIK BELKİ

ADAY YAPARLAR DİYE

PEK İŞE YARAMADI

ANLAŞILAN TAKKİYE

 

TÜRBAN TAKTI ADAYLAR

BU DA ÇÂRE OLMADI

SAKAL, TESBİH VE TÜRBAN

PEK İŞE YARAMADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.