Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

DARBELERİN KAZANANLARI

1945/1985 yılları arasındaki 40 yılda dünyada yaklaşık 357 darbe girişimi oldu ve bunlardan 183’ü iktidar değişikliği ile sonuçlandı.. Bu darbe girişimlerinin ve iktidar değişikliklerinin yaklaşık %90’ı ABD’nin desteği ve kontrolüyle gerçekleşti.. Geri kalanlar ise, İngiltere, İsrail, Sovyetler Birliği, Fransa ve Belçika gibi ülkelerin hazırlayıp gerçekleştirdiği darbelerdir.

ABD’nin kontrolünde yapılanların birçoğu da, ayrıca diğer ülkelerle işbirliği içinde yapılmıştır.. Yani ABD, İsrail, İngiltere ortak yapımıdır.

Yani, bunların idare ettiği kurumlar olan, NATO, IMF ve küresel şirketler aracılığı ile yapıldı.

Darbe demek, halkın ortak iradesi dışında güçlü batı ülkelerinin ekonomik menfaatleri doğrultusunda siyasi iktidarlar oluşturmak demektir.. Darbe, demokrasiye karşı, insan haklarına, toplum haklarına, hukuka karşı ve demokrasiyi yok etmek için yapılır.. Ama adı geçen ülkeler dünyada en çok demokrasi, insan hakları lafı eden ülkelerdir.. En çok demokrasi satan, bundan ekonomik, siyasi ve stratejik kalıcı çıkarlar sağlayan ülkelerdir.. Bizim gibi kendini batıya çok yönlü bağlamış ve bağımsızlığını kaybetmiş ülkelerde, hala batıdan demokrasi gelecek diye bekler durur.

Türkiye aleyhine bugüne kadar yapılan tüm büyük kötülükler de hep demokrasi şemsiyesi altında yapıldı.. Ülke zararına çalışan ayrılıkçı örgütlenmeler, bu şemsiye altında büyütüldü.

Ülkeyi rejimiyle, tarihiyle, milli kimliğiyle tümden yok etmek için kurulan tüm dinci örgütlenmeler, bu sahte şemsiye altında büyütülerek her biri ayrı ayrı iktidar olabilecek güce ulaştırıldı.

Fethullah ve saz arkadaşları, Türk ordusunu imha ederken, en değerli komutanlarını terörist diye hapse atıp, gerçek ayrılıkçı teröristleri kahramanlaştırırken sadece bu aldatmacayı kullandı.. Daha çok demokrasi, ileri demokrasi gelecek, geliyor, geldi.. İleri demokrasi geldi.

Artık üniversitelerimizde bilim öğretilmiyor, Türk tarihi öğretilmiyor, Milli mücadele öğretilmiyor.. Öğretilen taharetlenirken hangi dualar okunmalı konusu oluyor!.. Ve Hiç değişmeyen kandırmaca bilgiler.

Kristof Kolomb Amerika’yı keşfettiği için, rönesans yaptığı için, reform yaptığı için kalkındı.. Demokrasiye geçti diye kalkındı.

Yani adamların her şeyi helal ve haklı.. Onlar ne derse onu yapalım.

Peki, bu kadar demokrasi düşmanlığını kim yaptı.. Bu kadar darbeyi, zorla iktidar değiştirmeleri kim yaptırdı.. Bu kadar ayaklanmayı, çatışmaları, savaştırmaları kim yaptı ve yaptırdı.. Bu kadar hırsızlığı, soygunu, soykırımı, organize katliamları kim yaptı.. Afrika kıtasını kim bu hale getirdi.. Asya kıtasını, Güney Amerika kıtasını kim bu hale soktu.. Orta Doğuyu kim kan gölüne çevirdi.. Pek çok medeni milletin kökünü kim kazıdı.

Ve tüm bunlara rağmen, Türkiye’mizin ve dünyanın geleceğinin en önemli teminatı olan Atatürk’ü kimler silmeye çalışıyor.. Türkiye’de Atatürk düşmanlığı için yüzlerce tarikat, cemaat ve dinci/ayrılıkçı kitleleri kim eğitip besliyor.

Hepsinin tek kaynağı var.. 500 yıldır dünyayı soyarak, katlederek sınırsız zenginleşmiş tefeci, bankacı ve petrolcü sınıf.. Bu sınıf, ABD’yi de, Avrupa Birliğini de yöneten sınıftır.. Buradan ülkemizi korumayı bilemezsek, Türkiye’yi Irak yapacaklardır, Libya yapacaklardır.

Türkiye’de buna engel olacak parti de, kurum da ne yazık ki kalmamıştır.. Planlanan tüm kötülükler rahatça hayata geçirilirken, siyasi partilerin aldığı tavrı herkes görüyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER