REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DEDAŞ’TAN BİRAZ SABIR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DEDAŞ’TAN BİRAZ SABIR
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
6 views
09 Ağustos 2018 - 14:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son dönemlerde hizmet kalitesini oldukça arttıran kurumlarımızın başında şüphesiz DEDAŞ geliyor. Naci Obut’un bu kurumun müdürlüğüne atanmasının ardından gerçekten daha kaliteli bir hizmet görmeye başladık.

Her şeyden önce elektrik kesintileri minimum düzeye indi. Olan kesintilerde çok kısa sürede giderilmeye başlandı. Aynı şekilde voltaj düşüklüklerinden dolayı buzdolabı çamaşır makinesi gibi dayanıklı  aletlerde meydana gelen arızaları da duymaz olduk.

Obut ve ekibinin takdir topladığı bir başka çalışmada cadde ve sokak aydınlatmalarında. Çevre yolu dahil bu alanda oldukça güzel çalışmalar gerçekleştirildi. Kaçak elektrik kullanımı sıkı bir şekilde denetlenir oldu ve kaçak elektrik kullanım oranı  önemli miktarda aşağılara çekildi.

Bunlardan daha önemlisi vatandaşa bakış açısı değişti. Hizmet götürülen vatandaş bir velinimet olarak görülmeye başlandı. Arıza ekibinden tahsilat servisine kadar bütün personel vatandaşa karşı daha güler yüzlü olmaya ve vatandaşı memnun etmek için çaba harcamaya başladı.

Ancak böylesine güzel çalışmalar yapan bu kurumun son günlerde yaptığı bir uygulama vatandaşı üzüyor. Ben kendi adıma belirteyim, elektrik bedelini otomatik ödeme talimatı aracılığıyla gerçekleştiriyorum.

Ancak her vatandaş bunu yapamayabilir ve yapmak zorunda da değil. Dolayısıyla gidip  bizzat her ay yatıran vatandaş sayısı oldukça fazla. İçinde bulunduğumuz bu yaz mevsiminde bu vatandaşların bir sorunu var, daha doğrusu bu kurumdan bir beklentileri var. Bilindiği üzere yaz mevsimi tatil mevsimi. Birçok vatandaş bunun telaşında yapması gereken ödemeleri unutabiliyor. İki üç günlük gecikmede bile DEDAŞ ekipleri hemen devreye giriyor ve hiçbir ihbarda bulunmadan tatilde olan vatandaşın elektriğini kesiyorlar.

Elektriğin kesilmesi ile birlikte buzdolaplarındaki yüzlerce liralık gıda maddeleri bozuluyor ve dökülüyorlar. Tabii ki herkes borcunu zamanında ödesin, ancak böylesi özel durumlarda göz önünde bulundurulsun. Çünkü sonuçta dökülen o gıda maddeleri ülkemize zarardır.

Bu nedenle DEDAŞ’ın borcun ödenmesi konusunda  yaz aylarında esnek davranması veya en azından elektrik kesintisine gitmeden önce aboneye bilgi vermesinde yarar  vardır. Bu kadar güzel çalışmalar gerçekleştiren bu kurum buna da bir çözüm yolu bulur diyor ve başta Kurum Müdürü Naci Obut olmak üzere bütün personeli kutluyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.