REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DEĞERLİ AĞIZLARIN DEĞERLİ DİŞLERİ!..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DEĞERLİ AĞIZLARIN DEĞERLİ DİŞLERİ!..
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
5 views
28 Şubat 2018 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye’mizde eşitlikle bağdaşmayan bazı uygulamaların hayata geçirilmesinde bir sakınca görülmüyor ve benimsemeyen bu davranışı, maalesef eşitliği sağlamakla yükümlü olanlar gerçekleştiriyor. Hür iradeyi tam anlamı ile yansıtmayan seçim sistemine rağmen sonuçta yine halkımızın mecbur kaldığı tercih sayesinde yüce makamlara ulaşan vekillerimiz, kendileri için insanca yaşam koşullarının en iyisini sağlarlarken, asillerinin karşı karşıya kaldıkları mağduriyeti umursamıyorlar.

İnsan için sağlık her şeyden önemlidir ve sağlık konusunda kendilerine ayrıcalık sağlayan vekiller, şimdi de 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Diş konusunda öngörülen yeni düzenleme sayesinde 8 olan İMPLANT sayısında 12’ye ulaştılar. İMPLANT; çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleri olup, söz konusu uygulamanın milletvekilleri yanı sıra milletvekili emeklileri ile bakmakla yükümlü oldukları aile bireylerini, ayrıca Yargıtay ve Danıştay üyeleri ile bakmakla yükümlü aile fertlerini de kapsayacağı belirtiliyor.

Vekillerin insanca yaşam bağlamında kendilerine sağladıkları kolaylıkları asillerinden esirgemeleri, çok üzücü ve düşündürücü bir durumdur ama benimsenmeyen bu tutuma duyulan tepkiler yeterince yansıtılmadığı için vekiller asillerini umursamamayı sürdürerek eşitlik ilkelerini ayaklar altında çiğniyorlar.

Büyüklerimden edindiğim bilgiye göre, yıllar önce ulaşımın %90’ına yakın bölümünün demiryolunda gerçekleştiği dönemlerde trenler dolup taşıyor ve seyahat edenler koridorlarda nefes almakta zorlanıyorlardı. O zamanlar trenlerde milletvekilleri için iletilen bilgi doğrultusunda yeterince kompartıman ayrılırdı. “Bir gün tren koridorlarında büyük bir izdiham yaşanırken, o trende milletvekilleri için kompartıman ayrıldığını öğrenen  yolculardan biri, birkaç arkadaşını daha yanına alarak kompartımanın önüne giderek, görünmeden kapısını bir şekilde açıp arkadaşları ile birlikte oraya kurulmuş.. Milletvekillerinin trene binecekleri noktaya gelindiğinde kondüktör saygıyla karşılayarak kendilerine ayrılan kompartımanın önüne getirmiş ve kapıyı kendilerine açarak buyur ettiğinde oraya kurulmuş olan gençleri görünce, burası milletvekili kompartımanı… diye azarlayınca arkadaşlarını getiren genç; asiller koridorda ayakta duracağına vekiller dursun diye tepki göstermiş..”

Sağlık konusunda vekillerimize bir ayrıcalık daha tanınarak eşitlik ilkesi ayaklar altında çiğnendiğinden söz eden bazı vatandaşlarımızın; “Onların ağızları ve ağızlarındaki dişler önemli de bizim ağzımız ve dişlerimiz değersiz mi?…” demekten kendilerini alamadıklarına tanık olduğumdan, başkaları gibi; “Masa başında tepki gösterip ahkam kesiyoruz ama, kendimizi sorgulayıp gereğini yapıyor muyuz?..” diye düşünmeden edemedim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.