REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAZ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAZ!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
11 views
29 Ağustos 2017 - 12:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Enflasyon da pahalılığa sebebiyet veren önemli bir olumsuzluktur ve bu nedenle yetkililer, iki haneli olmaması için önlemler alınacağını belirtmektedirler. Zaman-zaman istatistikler doğrultusunda açıklanan enflasyon oranlarının gerçekçi olmadığı görüşlerinin paylaşıldığını belirtirken, özellikle bu yıl tüm ihtiyaç kalemlerinin fiyatlarında meydana gelen büyük artışın satın alma gücünü yarı yarıya düşürdüğüne yönelik yaygın yakınmalar olduğunu da vurgulamak isterim.

2018 ve 2019 yıllarında memur ve memur emeklisinin ücretlerine yapılmasında mutabakat sağlandığı dile getirilen ücret artışının enflasyonun altında kalacağına değinen bazı memur ve emekli yurttaşlarımız; “Haklarımızı aramakla yükümlü olanlar bizi savunamadılar, ya da savunmadılar. Gerçi mutabakat sağlanmayıp hakem heyetine gidilmiş olsaydı değişen bir şey olmayacaktı ama, hakkımız arandı ise de verilmedi diyecektik ve bu söylem hakkımızın verilmediği tepkimizi yansıtacaktı. Dar gelirli memur ve emeklisinin ücretlerinde tatmin edici bir artış için kaynağa ihtiyaç olduğunu belirtenler, diledikleri bazı harcamalara kaynak sağlayabiliyorlarsa da, bizlere gelince bu gerekçeye sığınıyorlar. Neymiş? Kaynak yokmuş!.. Doğrusunu belirtmek gerekirse bizleri mağdur etmekten çekinmeyenlere sitem etme hakkımız yok.. Bir türlü kendimizi sorgulama bilinci içine girerek gerekli mesajı vermiyoruz ve bu nedenle feryadımıza kulaklar tıkalı kalmaktadır…” diyorlar.

İnsanca yaşam hakkı tüm vatandaşlarımızın en doğal hakkı olmakla birlikte devlet kapısında çalışanların ücretlerini saptayanlar, sadece kendilerini ve kendileri gibi olanlardan başka kimseyi düşünmüyorlar. Bazı memur ve emeklilerinin dile getirdiği gibi, mağduriyet yaşayan milyonlarca yurttaşımız, kendilerini sorgulama bilinciyle hareket etmiyorlar. Şayet, kendilerini “savunamayan” ya da “savunmayan” sendikaları dışında bir başka sendika kurarak hayata geçirseler ve birlikte hareket etseler, kendilerine mağduriyet yaşatanlara asla unutmayacakları bir ders verme şansına sahiptirler. Enflasyonun tek hanede seyretmesi için önlemler alınacağını belirtenler de bilirler ki, ücretler arası dengesizlik giderilmedikçe enflasyonun tek hanede kalması sağlansa da dar gelirliler için bir şey değişmeyecektir. Önemli olan, ücretlerde adaleti sağlamaktır! Bu düşünceler içinde bir kez daha  yarın milletçe kucaklayacağımız Zafer Bayramımız kutlu ve mutlu olsun diyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.