Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

DEM Parti Hakkari Milletvekili Parlak: Deprem Konusunda Elle Tutulur Tek Bir Adım Atılmadı

DEM Parti Hakkari Milletvekili Vezir Parlak, bu akşam yaşanan Hakkari depremlerinin ardından yaptığı açıklamada, kentin mülki amirlerinin deprem konusunda adım atmadığını söyleyerek tepki gösterdi: Halkımıza reva görüleni halkımız çok iyi biliyor.

DEM Parti Hakkari Milletvekili

Hakkari Yüksekova’da saat 19.37’de 4,4; saat 19.37’de 4,4, son olarak saat 20.06’da 4.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

Art arda gelen depremlerin ardından bilim insanlarının sık sık Hakkari’de meydana gelebilecek depremler konusunda yaptıkları uyarıları hatırlatan DEM Parti Hakkari Milletvekili Vezir Parlak, şu açıklamayı yaptı:

‘BİR KALEKOL MASRAFI ETMEZ’

“Bir yıla yakındır birçok uzman bilimsel veriler ile Hakkâri’de olabilecek bir deprem konusunda uyarıyorlar. Ancak şuana kadar elle tutulur tek bir adım bile atılmadı. Kentin mülki idari amirleri AKP’ye aday aramaktan kentin hayati sorunlarına ayıracak zaman bulamıyorlar. Oysaki depreme dair alınacak tedbirler inşa edilen bir kalekolun masrafı kadar bile değildir. Halkımıza reva görüleni halkımız çok iyi biliyor. Kentteki bütün demokratik kurumları’da acil deprem gündemli bir araya gelmeye davet ediyorum. Birlikte halkımızın taleplerini ve sesini yükseltmediğimiz sürece kimse çözüm üretmek için yüzünü dönüp kentimize bakmayacaktır. Hakkâri halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”