Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEM Parti’den ‘Mücadele’ Vurgulu Yeni Yıl Mesajı: Bu Cendereyi Kıracağız

DEM Parti, yayımladığı yeni yıl mesajında mücadele vurgusu yaptı. Mesajda, “Hep birlikte toplumun mahkum edildiği bu cendereyi kıracağız” denildi.

DEM Parti, yayımladığı yeni

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, yeni yıl mesajı yayımladı. Mesajda DEM Parti’nin isim değiştirme süreci tekrar hatırlatılırken “Yeni yılda, yeni umutlarla ve DEM Parti’nin yeni siyasi anlayışıyla mücadeleyi mutlaka başarıya ulaştıracağız, hep birlikte toplumun mahkum edildiği bu cendereyi kıracağız” denildi.

‘BÜTÜN HALKLARIMIZIN YENİ YILINI KUTLUYORUZ’

“Halklarımızın yeni yılı kutlu olsun” başlığıyla yayımlanan mesajın tamamı şöyle: “Yaşanan savaşlara, tecride, sürgün ve mülteciliğe, açlığa, yoksulluğa, yolsuzluğa, talana, doğaya, kadına, çocuğa ve toplumun tamamına karşı işlenen bütün suçlara rağmen yeni yıla yeni umutlarla giriyoruz. Toplumsal sorunlarımızın diyalog ve uzlaşı ile çözüldüğü yeni bir yıl dileğiyle bütün halklarımızın yeni yılını kutluyoruz.

Saldırılara ve bunca yıkıma rağmen şimdi daha umutluyuz. Artık DEM Parti var. Ezilenler, emekçiler, kadınlar, gençler, Kürtler, Aleviler, toplumun bütün kesimleri olarak DEM Parti’deyiz.

‘TOPLUMUN MAHKUM EDİLDİĞİ BU CENDEREYİ KIRACAĞIZ’

Yüzyıllık köklü bir mücadele deneyimini temsil ederek yepyeni bir siyasi anlayışla yola çıkıyoruz. Sorumluluğumuz büyük, yükümüz ağır ama kendimize, halklarımızın özgürlük talebi ve mücadelesine güveniyoruz.

Yeni yılda, yeni umutlarla ve DEM Parti’nin yeni siyasi anlayışıyla mücadeleyi mutlaka başarıya ulaştıracağız, hep birlikte toplumun mahkum edildiği bu cendereyi kıracağız.”