REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DEMEK Kİ İSTENİRSE OLUYORMUŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DEMEK Kİ İSTENİRSE OLUYORMUŞ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
7 views
20 Aralık 2017 - 12:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt’te gazetecilerin belirli zamanlarda rutin olarak olmazsa olmaz denilen ve yapmaları gereken haber var. Sorun yıllardan beri devam ettiği için zamanı geldiğinde sorunun ön plana çıkacağından emin olunduğu için  rutin diyorum.

Örneğin Tillo yolu… Yaklaşık 40 yıldan beri el atılmamış bir cadde. Altyapısı yapıldığında cadde üzerinde bulunan konut sayısı belki iki yüz kadar iken, bugün binlere ulaşmış durumda. Yağmur suyu kanalları yıllardan beri  yetersiz kalıyor ve sık-sık tıkanıyor.

Yolun trafik yoğunluğu da  kat be kat artmış durumda . Ancak, bugüne kadar Karayolları teşkilatının  ağında bulunan bu yola hiç  el atılmamıştı. Bu yüzden her yağmur yağışında yol üzerinde bulunan ev ve işyerlerinin bodrum katları mutlaka su doluyordu, hatta bazı zamanlarda  zemin katlarının da yağmur suları ile dolduğu oluyordu.

Her yağmur yağışında gazeteciler olarak buraya gidiyor. Bir yandan haberimizi yaparken, bir diğer yandan da  içerisinde önemli ölçüde mal kaybına uğrayan vatandaşların çaresizliğini de çaresizlik içerisinde seyrediyorduk.  Bu durum belirgin olarak  yaklaşık on yıldan beri her yıl artan konut ve trafik yüküne paralel bir şekilde artarak devam etti.

Ta ki bu yıla  kadar. Vatandaşların haklı sitem ve şikayetlerini göz önünde bulunduran Siirt Belediyesi, Karayolları Teşkilatını adeta bu yola el atmaya zorladı. Bir yandan Karayolları teşkilatı bir yandan Belediye bu yolu belirli bir standarda kavuşturacak çalışmaları yürütüyorlar.  Döşenen yağmur suyu boruları sanırım bu yolda 30-40 yıla kadar yağmur suyu sorunu yaşanmayacaktır.  Yolun  altyapı çalışmaları tamamlanmış durumda ve bugünlerde üst yapı, yani yolun asfaltlama çalışmalarına başlandı.

Demek ki, istenirse oluyor, demek ki, vatandaşın haklı taleplerine kulak verilirse birçok sorun çözülebiliyor, demek ki, sorun 30-40 yıllık müzminleşmiş bir sorun olsa bile çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur.  Vatandaşların duygularına tercüman olarak Belediye Başkan Vekili Sayın Ceyhun Dilşad Taşkın ve ekibini kutluyor ve teşekkür ediyorum..

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.