REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DEMİRHAN’I BEKLEYEN ZOR GÖREV

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DEMİRHAN’I BEKLEYEN ZOR GÖREV
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
3 views
07 Mart 2018 - 11:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne Ergun Demirhan atandı. Siirt’in bir evladı ve aynı zamanda Siirt sevdalısı olan Demirhan’ın atanması isabetli oldu. Bir insanın atandığı görevde başarılı olması birkaç şarta bağlıdır. Bunların başında  o görevi yürütmekte  yetkin olması ve işini sevmesi geliyor. Bunların ardından yöneticilik becerisine sahip olması liderlik yapabiliyor gibi vasıflara sahip olması gibi maddeler arka arkaya sıralanabilir.

Demirhan’ın şahsında bu maddelere bakacak olursak; Demirhan hem işini hem de memleketini seviyor. Alanında yetkin ve deneyimli. Uzun yıllar Siirt’te ziraat mühendisi olarak görev yaptı. Nerede, neyin yetiştiğini iyi biliyor. Hangi ilçemizde hangi ürünün daha verimli olduğu bilgisine sahiptir. Bu nedenle bir acemilik devresi geçirmeyecektir. Daha önce Siirt’te şube müdürü, Yalova’da da müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Siirt’te Ziraat Mühendisleri Odası il temsilciliği görevini uzun bir süre başarıyla yürüttü ve hatta yanılmıyorsam ilk il temsilcisidir.

Ancak, bu avantalı yönlerine rağmen Demirhan adeta ateşten gömlek bir görev üstlendi. Siirt’in kalkınmasının ancak tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gerçekleşeceğini inkar edilemez  bir gerçek olarak düşündüğümüzde görevinin zorluğu ortaya çıkar. Hemen tüm ürünlerimiz de her geçen yıl  daha da düşen rekolte, her yıl gittikçe artan köyden kente göç ve bunun sonucunca boşalan ya da çalışma yaşını geçmiş insanların yaşantılarını sürdürdükleri köyler,  yıllardan beri istenilen performansı gösteremeyen bir müdürlük, Demirhan’ın başa çıkması gereken en önemli sorunların başında geliyor.

Umuyor ve inanıyorum ki, Demirhan bütün bunların üstesinden gelecek ve zorlukları bir-bir ele alarak yok edecek hatta onları avantaja çevirecektir. Kurum içerisinde sevilen bir insan olması ve ekip ruhu içerisinde çalışmayı seviyor olması onun istediği başarıya daha erken ulaşmasını sağlayacaktır. Yapacağı çalışmalarda Üniversitemizin Ziraat Fakültesiyle gereken işbirliği avantajını da kullanacaktır.

Demirhan’ı yeni görevinden dolayı kutlar ve başarılar dilerken, bir an önce tarımsal alanda kalkınmamıza ilişkin haberlerini de beklediğimizi belirteyim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.