REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DENETİM BAHANE MESAJ ŞAHANE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DENETİM BAHANE MESAJ ŞAHANE
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
18 views
13 Eylül 2020 - 14:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Covid-19 denetimleri tüm yurtta aralıksız bir şekilde sürdürülüyor.. Güvenlik güçlerinin yaptığı rutin denetimlerin yanı sıra belirli aralıklarla ilçelerde kaymakamların illerde valilerin yani en büyük mülki idare amirleri ile ilgili STK temsilcilerinin katıldığı denetimler yapılıyor.

İlimizde de bu denetim dördüncü kez yapıldı.. Yapılan etkinliğin adı denetim ama aslında denetimle pek bir ilgili yok.. Elbette ana konu gündemdeki yerini koruyan covid-19 ve alınması gereken önlemler oluyor.. Nitekim kendisi de bunu görüştüğü vatandaşlara anlatıyor ve esas amacım ceza kesmekten çok bu konuda toplumda bir farkındalık ve bir duyarlılık oluşturmak olduğunu ifade ediyor. Vali Osman Hacıbektaşoğlu, bu konuda görüştüğü esnaf ve vatandaşlara gerekli uyarıları yapıyor, öğütler veriyor, konunun önemini anlatıyor ama bu etkinliğin bunun da ötesine taşan bir anlamı var.

Bu etkinlikte vatandaşımız yaklaşık bir saatlik süreyle sınırlı olsa bile valisini görme ve varsa bir sorununu iletme imkânı buluyor. Nitekim her dört denetimde de onlarca vatandaş Vali Osman Hacıbektaşoğlu’na değişik konulardaki sorununu iletme imkânı buldu. Vali Hacıbektaşoğlu iş arayışlarından bağ yollarına kadar çok değişik alanlardaki bu talepleri tek-tek dinliyor ve ilgilisinin iletişim bilgilerinin alınmasını sağlayarak, sorunun çözümü konusunda bilgi verileceğini belirtiyor. Vatandaşta,  en yetkili makamda oturan yetkiliye  sorununu iletmekten  son derece memnun.. Bir merhaba verilmesinden mutlu olan vatandaşın ilin valisinin kendisini dinlemesinden ve hatırını sormasından son derece mutlu oluyor.

Bu denetimlerin bunun dışında bir yararı daha var.. O da Vali Osman Hacıbektaşoğlu’nun başta pandemi olmak üzere kendisine yöneltilen konularla ilgili verdiği mesajlarda anlamlı.. Hemen-hemen görüştüğü her vatandaşa verdiği cevaplar birden çok mesaj yüklü.. Sayın Hacıbektaşoğlu, bu mesajlarında popülist yaklaşımlardan uzak bir devlet adamına yakışır gerçekçi bir tavır sergiliyor.. Olabilecek talepler konusunda olur derken, gerçekleşmeyecek talepler konusunda da net bir tavır ortaya koyuyor.. Verdiği cevaplarla vatandaşın gerçekleşmeyecek umutlara, hayallere kapılmasının önüne geçiyor.

Özetlemek gerekirse, adeta birer halk günü görevini gören bu denetimler bahane verilen mesajlar ise şahane.. Bu nedenle adı ister denetim olsun, isterse ziyaret veya bir başka şey olsun; Sayın Valimizin her fırsatta halkımızla buluşmasına onlarla hemhal olmasında büyük yarar vardır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.