Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

DEVA Partili Cem Avşar: Emeklilere 5 Bin TL Harçlığı Layık Gördüler, O da Bir Defaya Mahsus

Meclis’te söz alan DEVA Partili Milletvekili Cem Avşar, emeklilere bir defaya mahsus dağıtılacak ikramiyenin 5 bin TL oluşuna tepki gösterdi. Avşar, “5 bin liralık cep harçlığını reva görenlerin bahanesi ‘Kaynak kıtlığı’, gerçek ise kötü ekonomi yönetimi ve merhamet eksikliğidir” dedi.

Meclis’te söz alan DEVA

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alan DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Cem Avşar, çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus verilecek ikramiye miktarının 5 bin lira olmasına tepki gösterdi.

Avşar, emeklilere verilecek 5 bin liranın son derece yetersiz kalacağını şu sözlerle dile getirdi: “Çalışmayan emekli bir defaya mahsus 5 bin lira ile; kış turşusunu tam olmasa da bir defaya mahsus kurabilir, torun torba ailecek mükellef olmasa da bir defaya mahsus bir sofra kurabilir, gönüllünce olmasa da bir defaya mahsus evin alışverişini yapabilir, torunlarına alt olmasa da bir defaya mahsus üst alabilir, eşiyle ağız tadıyla olmasa da bir defaya mahsus bir çarşı-pazar dolaşabilir.”

“Bahane ‘Kaynak kıtlığı’, gerçek ise kötü ekonomi yönetimi”

Kaynakların adaletsiz bir şekilde dağıtılmasını eleştiren Avşar, “Türkiye’nin kaynaklarını akıl dışı politikalarla hesapsızca yakanlar, faturayı yıllarını memlekete hizmetle geçirmiş emeklilere kesmiştir. 5 bin liralık cep harçlığını reva görenlerin bahanesi ‘Kaynak kıtlığı’, gerçek ise kötü ekonomi yönetimi ve merhamet eksikliğidir” dedi.