Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

DEVA Partili Dalgın: “Başıboş Köpek Meselesi Gerçek Bir Problem; Konunun Takipçisi Olacağız”

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen DEVA Partisi Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Burak Dalgın, geçtiğimiz günlerde Ankara’nın Keçiören ilçesinde sokak köpeklerinin saldırısı sonucu ağır yaralanan 9 yaşındaki Tunahan Yılmaz’ı hatırlatarak, başıboş köpek sorununun çözümü için çağrıda bulundu.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen

Dalgın şöyle konuştu: “Tunahan Yılmaz, geçen hafta yine bu kürsüde dile getirdiğim başıboş köpek sorunun bir kurbanı. Benim konuşmamdan bir gün sonra, Ankara’da, şehrin göbeğinde başıboş köpeklerin parçaladığı dördüncü sınıf öğrencisi evladımız… Kendisi yoğun bakımda, durumunun iyiye gittiğini öğreniyoruz. Kendisine acil şifalar diliyorum.

Geçen hafta söyledim, yine söylüyorum: Başıboş köpekler meselesi, halının altına süpürülecek bir problem değil. Sayın Cumhurbaşkanı da artık adım atacaklarını ifade etti. Bekliyoruz, takipçisi de olacağız. Artık bu konunun çözülmesi lazım. Hem merkezi yönetimi hem yerel idareleri, bu konuyu artık kalıcı bir şekilde çözmeleri için harekete geçmeye çağırıyorum.”