Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEVA Partili Esen; “Adaleti ve liyakati önce tahrip ettiniz sonra da imha ettiniz”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Elif Esen, TBMM Genel Kurul’undaki konuşmasında iktidarın ekonomi politikalarına, AYM kararlarına ve mülakat konusuna değindi. 

DEVA Partisi Genel Başkan

KPSS mağduru bir öğretmen adayının çalışma masası görüntüsünü kürsüden Genel Kurul’a gösteren Esen, “Sizlerin adaletten anladığı istediğiniz olmadığında, ‘size adil’ koşullar tehlikeye girdiğinde işi kitabına uydurmak haline geldi artık. Şu fotoğrafa iyi bakın. Bu fotoğrafta 70 yaşındaki babasının baktığı bir inekle, şebekesi olmayan bir köyde, kendine masa yapıp alın teriyle KPSS’den yüksek puan almış ama sözleşmeli öğretmenliğe bile reva görülmemiş gencecik bir insan var.” dedi.

“Bunca yoksulluğun içinde şatafata devam”

Esen’in konuşması şöyle:

“Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek’in selefi Sayın Nureddin Nebati’nin yanında görevi teslim alırken, ‘Artık rasyonel politikalara dönmenin zamanı gelmiştir’ demesinin üzerinden yaklaşık 1 sene geçti.

Yani Sayın Nebati’nin ışıltılı gözlerinin içine bakarak ‘Mantıksız ve akıl dışı politikalarınızın artık sonuna geldik’ dedi.

Bunu kürsüden iktidarınızın ekonomi politikalarını, ballandıra ballandıra savunan siz değerli milletvekillerine de söyledi.

Sayın Nebati de siz de sustunuz.

KKM denilen ucube finansal çözümünüz yüzünden aziz milletimizin yaklaşık 1 trilyon liranın üzerinde parasını, gelirini faiz lobisinin cebine gönderdiniz.

Bu zararı da Merkez Bankamıza devrettiniz.

Zarar ettirdiniz ki bütçe dengesi şaşmasın.

Kurnazca.

Emekliye, yaşlıya iş aratarak, yoksul çocukları açta açıkta bırakarak edindiğiniz ve artık ülkeye büyük zararlar veren bu hükümranlık bir gün başınıza çökecek,

İşte o gün bizler, bu ülkenin pırıl pırıl çocuklarıyla bıraktığınız enkazdan adil ve temiz bir toplum büyüteceğiz.”