REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Devam Eden Ve Üzen Durgunluk

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Devam Eden Ve Üzen Durgunluk
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
10 views
31 Ocak 2018 - 16:46
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemizin geçtiği önemli süreç nedeniyle bazı olumsuzlukların dile getirilmesi doğal olarak geri planda kalıyor ve bazı hemşerilerim bu konuda medyanın duyarlı olması gerektiğine; “Kahraman ordumuzun Afrin’de başlattığı ve başarıyla sürdürdüğü operasyon elbette her şeyden daha önemlidir ama, gurur veren bu başarının yanı sıra beklentiler de dile getirilmelidir…” sözleriyle dikkat çektiklerinden, bugün esnaflarımızı ilgilendiren önemli beklentilerine bir kere daha dikkat çekmek isterim.
Uzun zamandır ilimiz piyasasında bir durgunluk yaşanıyor ve bu durgunluk özellikle küçük esnafımızın sıkıntılarını büyütmektedir. “Başka illerimizde olduğu gibi, Siirt’te de yaygınlaşan AVM’ler, koyu durgunluğun en önemli nedenidir. Biz küçük esnafın AVM’lerle rekabet etme gücümüz ve şansımız söz konusu değildir ve bunun içindir ki, zorunlu ödemelerimizi bile yapamaz olduk. Esnaflara yapıldığı belirtilen desteklemelerden de istifade edemiyoruz ve bu gidişle dükkanlarımızı kapatmak zorunda kalacağız..” diyen bazı insaf hemşerilerimizin içinde bulunduğu durum, maalesef yakınmalarında dile getirdikleri gibidir, yani durduk yerde yakınmıyorlar.
Yurdumuzun birçok yerinde yaygınlaşan AVM’ler yüzünden küçük esnafın ayaklar altına gittiği, acı da olsa gerçektir. Günümüzde halkımız her ne kadar satın alma güçlerini büyük ölçüde yetirmiş iseler de, elde ettiği küçük gelirin bir bölümünü gıda alımına ayırmak mecburiyetindedirler ve haliyle bu ihtiyaçlarını AVM’lerden kar-şılamayı tercih ediyorlar. Çünkü, küçük esnafın Alışveriş Merkezleri ile rekabet etme şansları yoktur ve tüccar esnafımıza yapıldığı belir-tilmekte olan desteklemelerden de, mevzuatlar sonucu edinme şansları söz konusu değildir.
Bir esnaf hemşerimiz; “Faizsiz kredilerden yararlanarak raflarımı doldursam bile AVM’ler gibi satış yapamayacağımdan, bu kez gelen banka borcunu ödeyememenin sıkıntısı ile karşı karşıya kalacağım. Esnafa verilen destek; anlaşılacağı gibi yine durumu müsait olanlara ulaşıyor… Bir zamanlar AVM’lerin küçük esnaf üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için bazı önlemler alınacağı belirtildi ise de lafta bırakıldı. Lütfen, ilgililere iletin…” deyince, sayın ilgililere iletmeyi görev addederek beklentisini yerine getiriyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.