REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DEVLET BAHÇELİ’DEN TEHDİT GİBİ SÖZLER!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DEVLET BAHÇELİ’DEN TEHDİT GİBİ SÖZLER!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
6 views
03 Mayıs 2018 - 15:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNE 100 bin imza kuralına bağlı olarak katılmak için müracaat edenlere oy vereceklerle ilgili tehdit gibi açıklamalarda bulundu. Bahçeli’ye göre, cumhurbaşkanlığı için müracaat eden ve 100 bin imza toplamaları gereken adaylara FETÖCÜLERİN imza verebileceklerini ima ederek, ”Dün akşamdan beri kafamı meşgul eden bir konu var. Bunu sizinle paylaşmam doğru olur mu bilmiyorum ama. 15 Temmuz’un siyasi ayağı üzerinde kesin bir sonuç yok. Siyasi ayağın olduğu yerde siyasi seçmen olur. Bu 100 bin kişinin içerisinde eğer FETÖ, PKK desteğiyle veya buna benzer imkânlarla bir aday taraması yapılacaksa o zaman FETÖ’nün seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı hakkında bir kanaat oluşabilir. Burası önemlidir. Ne kadar ByLock’çu var, ne kadar görevden alınmış olan var, ne kadar uzaklaştırılmış olan var, bunların ne kadar yakını var? Bunların hepsi hangi aday etrafında düğümlenip 100 bini tamamlayacaksa o zaman Türkiye açısından önemli bir sonuç elde edilmiş olabilir” şeklinde açıklamalarda bulunmuş ve sözlerine şöyle devam etmiş:

“Bu önemli bir düşüncedir. Yani FETÖ ile mücadele ediliyorsa, FETÖ de hala kendi ısrarını devam ettiriyorsa her konu değerlendirilmelidir. FETÖ ‘benim en kötü şartlarda hala 100 bin taraftarım var der ise ne olur. Bunu tartışılsın diye ortaya koyuyorum FETÖ’nün hangi aday etrafında toplanacak önemli. FETÖ’den talimat gelir ve bir adayın  etrafında toplanırsa ne olur.”

Şimdi biz seçmen vatandaşlar olarak, MHP Genel Başkanının bu açıklamasından sonra, 100 bin imzayla aday olabilecek herhangi bir cumhurbaşkanı adayına seçim kuruluna giderek nasıl (benim cumhurbaşkanı adayım) diye destek olalım. Ya FETÖCÜ DAMGASI YERSEK, HALİMİZ NE OLUR!!!

Yüzbin imza ile cumhurbaşkanlığı adayını belirleme işi bir yerde (açık oy, gizli tasnif) esprisine benzemektedir. Vatandaş gidecek, (benim adayım Meral Akşener’dir, Temel Karamollaoğlu’dur, Doğu Perinçek’tir veya Vecdet Öz’dür) diyerek imza verecek, Bahçeli’nin iddiası mesnet alınarak bir müddet sonra (SEN FETÖCÜSÜN) diye suçlanabilecek.

Evet, MHP Başkanı Devlet Bahçeli’nin bu ifadesi, yüz bin imza kuralına bağlı olarak cumhurbaşkanlığına aday olanlardan herhangi birini tercih için ihsası rey kullananlara yönelik büyük bir tehdittir. Özellikle de Bahçeli’nin siyasi hasmı Meral Akşener için imza vereceklere…

TAŞLAMALAR

PARLAMENTER SİSTEM Mİ

BAŞKANLIK SİSTEMİ Mİ

İSTEMEKTE VATANDAŞ

ASLINDA CEVAP BELLİ

 

KUVVETLER AYRILIĞI

OLMAYAN BİR SİSTEMDEN

DEMOKRASİ ÇIKAR MI

İYİ DÜŞÜN EY SEÇMEN

 

TÜRKİYE ZOR GÜNLERDEN

GEÇMEKTEDİR BELLİ BU

ZEYTİN DALINDAN ARTIK

SES-SEDA ÇIKMAZ OLDU

 

SURİYE’DE OLAN NE

HABERİMİZ YOK BUNDAN

SEÇİM, SEÇİM VE SEÇİM

ŞİMDİ TEK KAYGI BUNDAN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.