Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

DİKKATLİ OLMALIYIZ!

144 ülkede görülen ve yaklaşık 6700 kişinin ölümüne yol açan coronavirüs’e yönelik olarak ülkemizde alınan önlemler yaygınlaştırılıyor ve Diyanet İşleri Bakanlığınca Cuma namazı dahil, namazların cemaatle kılınmasına  bir müddet ara verilmesinin uygun görüldüğü açıklamasının yapılması,  karşı karşıya kalınan durumun vahimliğini gözler önüne sermiştir sanırım.

Coronavirüs’ünden zarar görmemek, şüphesiz ilgililerin alacağı önlemlere ve alındığı açıklanan önlemleri dikkate almakla mümkündür. Yüce dinimiz de insan yaşamını riske atma olasılığı bulunan tehlikelere karşı her türlü önlemin alınmasını emretmektedir ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın, Cuma namazlarının bir müddet için cemaatsiz kılınması kararını alması, bu öngörü doğrultusundadır.

Tedavisi olmayan korkunç salgın bazı ülkelerde ölümlere yol açarken, ekonomik alanda küresel bazda  sıkıntılara da yol açacaktır ve bu sıkıntılara yönelik önlemler alınması da kaçınılmaz olacaktır. Son günlerde Umre ziyaretinden dönenlerin karantinaya alındıkları belirtiliyor ve yurdun her yerinden olduğu gibi ilimizden de Umreye giderek dönüş yapanlar var. Ölümcül virüsün ülkemize komşu ülkelerden girebileceği göz önünde bulundurularak Umre’den dönen vatandaşlarımızın karantinaya alınmaları isabetli bir karar olmuştur ve başka ülkelerden gelmekte olanların da sağlık kontrolünden geçirilmesinde isabet olacaktır. Virüsün özellikle temas sonucu bulaştığı belirtildiğine göre; tokalaşmama, öpüşmeme ve mümkün mertebe kalabalık yerlerden uzak kalma noktasında dikkatli olmamız gerekiyor.

Paniğe kapılmadan dile getirilen uyarılara göre hareket edersek, inşallah bir ölüm vakası yaşamadan tehlikeli süreci selametle atlatmış olacağız. En yakınımız bile olsa Umre ziyaretinden dönenleri bir müddet için ziyaret etmemenin de bir önlem olacağının altını çizerken, temizlik konusundaki uyarıların da önemsenmesinde yarar olacağını  vurgulamak isterim. Yazımı karalarken İçişleri Bakanlığımızca alınan ve uygulanması için 81 il Valiliğine gönderilen önlemlere de mutlaka riayet edilmesi gerektiğine ayrıca dikkat çekiyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER