Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dilan Polat Davasında Flaş Gelişme!

Dilan Polat ve Engin Polat’ın azmettiricilik suçlamasıyla yargılandığı davada, mahkeme hakimi, avukat baskısı nedeniyle davadan çekilme kararı aldı. Hakim, dilekçesinde, Dilan Polat’ın avukatının odasında özel görüşme baskısı yaptığını iddia etti. Hakimin çekilme talebi yazısı ortaya çıktı. Taleple ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Dilan Polat ve Engin

Dilan ve Engin Polat’ın azmettiricilik suçlamasıyla yargılandığı saldırı davasında gelişme yaşandı. Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, davadan çekilme kararı aldı. Bu kararın talep yazısı ortaya çıktı. Mahkeme Hakimi Recep Baş’ın çekilme kararının nedenlerini detaylı bir şekilde açıkladığı dilekçede, Dilan Polat’ın avukatı Av. Hüseyin Kaya’nın kendisiyle özel olarak görüşmek istediği, duruşma sırasında ve sonrasında yaşanan olayları ve avukatın taleplerini reddettiğini, buna rağmen Av. Kaya’nın ısrarcı tavırlarını sürdürdüğünü belirtti.

MAHKEME REDDETTİ

Küçükçekmece 5 Ağır Ceza Mahkemesi’ne verilen dilekçe mahkeme tarafından reddedildi.

NE OLMUŞTU?

Dilan ve Engin Polat’ın azmettiricilik suçlamasıyla yargılandığı saldırı davasında gelişme yaşanmıştı. Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, davadan çekilme kararı almıştı. Mahkeme Hakimi Recep Baş’ın çekilme kararının nedenlerini detaylı bir şekilde açıkladığı dilekçede, Dilan Polat’ın avukatı Av. Hüseyin Kaya’nın kendisiyle özel olarak görüşmek için baskı yaptığını iddia etti. Hakim, duruşma sırasında ve sonrasında yaşanan olayları ve avukatın taleplerini reddettiğini, buna rağmen Av. Kaya’nın ısrarcı tavırlarını sürdürdüğünü belirtti.

Dilekçeye göre, Av. Hüseyin Kaya, hakimi odasında görüşmek istemiş, ancak hakim Baş, bu talebi reddetmiş. Bunun üzerine Av. Kaya’nın, “Hiçbir şekilde avukatlar hariç dosyayı göremeyeceğimi bildiren biri odama bakabilir mi?” ifadesini kullandığı ve hakimin odasına izinsiz girdiği iddia edildi. Avukatın, “Ne demek görüşemezsiniz, siz hakim değilsiniz” şeklindeki ifadelerle hakimi küçük düşürmeye çalıştığı da dilekçede yer aldı.