Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

(DİPSİZ KUYU) OLARAK TANIMLANAN EMEKLİLER!

2024 Temmuz’una şunun şurasında 10 günlük süre kaldı. Bilindiği gibi, Temmuz ayı emekliler ve memurlar için ZAM AYI demektir. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in  talimatıyla uygulanan sıkı para politikasından iflâhları kesilen emekliler de, memurlar da Temmuz ayında  maaşlara yapılacak zam oranını merakla beklemektedirler. Hele, emekliler!

Bugün ülkeyi yönetenler de gün gelecek emekli olacaklar”, diyeceğiz amma, yasa koyucu durumunda olan Milletvekillerinin ve hükümet üyelerinin böyle bir sorunları yok. Çünkü emekli oldukları zaman “BALLI” olarak tabir edilen özel bir yasaya tabidirler. 2 yıl milletvekilliği yapan, ömür boyu BALLI MAAŞ ALACAK DEMEKTİR.

Neye göre hesaplıyorlar bilemiyoruz amma, TÜİK’E göre tüketici fiyat endeksine (TÜFE) yıllık enflasyon yüzde 64,8! Resmi gıda enflasyonu yüzde 72. Dar gelirlinin gıda enflasyonu yüzde 113,1!

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranını tespit için sözde Haziran ayı enflasyon oranının belli olması bekleniyor. O da 3 Temmuz’da açıklanacak. Tabii, TÜİK’İN verilerine göre.

Zam, iddia edilen enflasyon oranında yapılırsa, emekliler ve memurlar, yine hava alacaklar, demektir. Bu ülkede, özellikle emeklilere gerçekten hayat hakkı tanınmamaktadır. “En iyi emekli, emekli olur olmaz ölen ve arkasında maaşını alacak mirasçı bırakmayandır!” vecizesinin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e ait olduğu söylenir.

Milletvekillerinin ve hükümet üyelerinin böyle bir sorunları olmadığı için, emekli memurların, işçilerin bağ-kurluların hallerinden haberleri yok. Nasıl olsa, onların hem çalışırken maaşları yüksek, hem emekli olunca. Bu bakımdan emeklilerin, memurların durumları umurlarında bile değil!

Bu ülkede yaşayan 16 milyon emekli var. Bunun için AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan emeklileri (DİPSİZ KUYU) olarak tanımlamakta. Yani, ne kadar verirsen ver, kuyu yine boş!

Tabii, bu durumun baş sorumlusu 22 yıldan beri iktidarda olan AKP’dir. AKP’den önce, en düşük emekli maaşı asgari ücretin neredeyse iki katıydı. Şimdi asgari ücret, en düşük emekli maaşının iki katı.

Emekliler, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AKP iktidarına SARI KART GÖSTEREREK, ikinci parti konumuna düşürdüler. Baskısız bir seçim olsa, değil SARI, KIRMIZI KART VERECEKLERDİ! Ama seçimlerin ipleri iktidarın elinde. Bakanların, valilerin, kaymakamların, jandarma ve emniyet teşkilatlarının hep iktidar adaylarının lehlerine baskı uyguladıkları iddiaları oldukça yaygın. Artık parmak mührü uygulaması kaldırılmış olduğundan birkaç sandıkta oy kullananlar dahi olduğu söylenmektedir. Bütün bunların yanında güvenlik önlemleri bahanesiyle seçimlerin kaderini etkileyen güvenlik güçlerine mensup nakledilen seçmenler.

Türkiye’de siyasetin sözde yumuşama havası içine girdiği dillendirilirken, CHP’nin, emekli maaşları konusunda yaptığı teklifin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le yapılacak görüşmelere havale edildiği söyleniyor. İş Mehmet Şimşek’e kaldıysa, vay emeklilerin, vay asgari ücretlilerin hallerine!

Bir emekli olarak açıkça söylüyorum ki, verilecek sözde enflasyon farkı yanında 1Ocak 2024 itibarıyla memurlara verilen SEYYANEN ZAM, BU TEMMUZ AYINDA EMEKLİLERE DE VERİLMEZSE, AKP İKTİDARININ İLK GENEL SEÇİMDE KIRMIZI KART GÖRMESİ KAÇINILMAZ OLACAKTIR…

Bu görüş, emeklilerin en az yüzde 90’nının kararıdır. Bizden söylemesi…

TAŞLAMA

TÜİK’İN KUL HAKKINI

İHLAL ETTİĞİ AÇIK

KİŞİ ALLAH’TAN KORKAR

KULDAN UTANIR AZCIK

 

ENFLASYON SEPETİNDE

NE VAR BİR AÇIKLASIN

MAKYAJ MALZEMESİ Mİ

MAYO MU VAR ANLATSIN

 

EKMEĞİ, ETİ, SÜTÜ

KOYSUN GEREK SEPETE

YAĞI, ŞEKERİ KOYSUN

PEYNİR VE ZEYTİNİ DE

 

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ

VAR MIDIR BU SEPETTE

TÜM BUNLARI BIRAKSIN

KİRAYI KOYSUN HELE

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER