Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

DIŞ KAPININ, DIŞ MANDALI EMEKLİLER!!!

2023 yılı Temmuz ayında yapılan maaş artışında hükümet, yeterli ve beklenen oranda olmazsa bile memur maaşlarına seyyanen zam yaparak durumlarını nispeten iyileştirmişti.  Ancak, memur emeklileriyle, dul ve yetimleri bu artıştan nasiplerini alamamışlardı. 2024 yılı için asgari ücret 17.002 TL olarak açıklandı. Sıra memur ve emekli maaşlarına yapılacak artışın açıklanmasında, 2024 yılında Ocak ayı itibarıyla uygulanacak zam muhtemelen 4 Ocak günü açıklanacak.

Sadece son bir hafta içinde yürürlüğe giren zamlar nazara alındığında, memur emeklileri 2024 Ocak ayındaki durumlarını bile mumla arar hale geleceklerdir.

Bu durum karşısında, memur emeklisi ister istemez “DIŞ KAPININ MANDALI BEN MİYİM!” demekte ve kendisine bu haksızlığı reva görenleri kınamaktadır. Öyle anlaşılıyor ki, AKP iktidarı, özellikle memur emeklilerini gözden çıkarmış, yıllarca Devlete hizmet eden emekliler yerine, devlete kafa tutanlara, “yardım” adı altında ulufe dağıtmakla meşgul! Osmanlı İmparatorluğu da, son dönemlerinde yeniçerilere ulufe dağıtarak onları susturmak yoluna giderdi ya, işte o hesap!

DIŞ KAPININ DIŞ MANDALI olarak değerlendirilen MEMUR EMEKLİLERİNİN YAŞADIKLARI HAYÂL KIRIKLIĞINI ANLATMAĞA İMKÂN YOK! Çünkü bunu, ancak memur emeklisi iseniz, yaşayarak bilebilirsiniz. Ama memur emeklisi de Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde bütün siyasi partiler içinden AKP’ye DIŞ KAPININ MANDALI GÖZÜYLÜ BAKACAK! BUNA KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN…

Bu arada anımsatalım, emeklilere ve memurlara yapılacak zam oranı daha açıklanmadan son hafta içinde yapılan zamları gözlerinizin önüne getiriniz. Adeta (İĞNEDEN, İPLİĞE) deyimiyle vurgulanabilecek bir zam furyası başını almış gidiyor. Bir zam, bir çok zamların da tetikçisidir, bunu da unutmamakta yarar var.

Birinci derecenin dördüncü kademesinden emekli olan ve makam tazminatı alan emeklilere bile verilecek zam öyle anlaşılıyor ki, sadece son haftada yapılan zamları karşılamağa dahi yetmeyecektir. Alt derecelerden emekli olan milyonlarca emeklinin maaşları ise asgari ücretin bile altında kalacak gibi görünüyor.

Din, iman, vicdan derken tabakta kül bırakmayanlar, emeklilere çektirdikleri çilelerden utanmıyorlar mı! Sadece son bir hafta içinde yapılan zamlar elbette onları ırgalamaz! Emeklilerinin durumları da KIYAK MI, KIYAK…

Mübareklerin bir elleri yağda, bir elleri balda. Meclis lokantasında neredeyse bedava sayılacak fiyatlarla yemeklerini kemali afiyetle midelere indirmekteler. Misafirlerini de aynı ucuzluktan yararlanarak ağırlıyorlar.

ŞAİRİN DEDİĞİ GİBİ:

BUGÜN Kİ MİDELER KAVİ, BUGÜN Kİ ÇORBALAR SICAK,
ATIŞTIRIN, TIKIŞTIRIN, KAPIŞ, KAPIŞ ÇANAK ÇANAK…
YİYİN EFENDİLER YİYİN, BU HAN-I PÜR NEVA SİZİN,
DOYUNCA, TIKSIRINCA, ÇATLAYINCAYA KADAR YİYİN…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER