Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

DIŞ ÜLKELERİNİN BANKALARINDA GİZLİ HESAPLARI OLANLAR!

Bir ara, çok üstün zekâlı olduğunu vehmeden biri “DOLAR 3 TL’Yİ AŞARSA YÜZÜMÜ TÜKÜRÜN” demişti de, biz de inanmıştık. “Bilge geçinen bu adamın elbette bir bildiği var” diyerek  biriktirdiğimiz(!) sandığımızın bir köşesinde duran 250 Bin ABD dolarını götürdük, bozdurduk.  Dolar düşecek, yine dolar alacak ve parayla para kazanacaktık! Ama, dolar bir türlü düşmedi, düşmek şöyle dursun, füze gibi fırlamağa devam etti. 1 ABD Doları bu satırların yazıldığı an itibarıyla 30.45 TL seviyesine ulaştı! Avro’nun satış fiyatı ise 33.14 TL oldu.

Birilerinin, dış ülkelerdeki bankalarda gizli hesaplarda külliyetli miktarda dolarları olduğu söyleniyor. Hatta, hesaplarında 100 milyon doların üzerinde hesapları olanlar dahi varmış! Peki, “bunca doları nasıl toplamışlar” diye merak edenlere cevap verelim. Bu kadar para, elbette çalışmayla ve alın teriyle toplanamaz. Böyle paralar ancak vurgun, talan ve rüşvetle edinilebilir.

Evet, “DOLAR 3 TL’Yİ AŞARSA YÜZÜME TÜKÜRÜN” diyen birilerine  kanan orta direk birçok vatandaş, döviz cinsinden birikimini bozarken, gerçeği bilen birileri de topladılar, rüşvet, vurgun ve talan birikimleriyle birlikte dış ülkelerdeki bankaların gizli hesaplarına yatırdılar. Yani,  birikimi az olanlar, kaybederken, birikimleri yüksek olanlar, parayla, para kazandılar! Hem de, hiçbir ticarette kazanılamayacak ölçülerde!

Türkiye ekonomisini bu dar boğazdan çarpmanın aslında bir yolu var! Kanun hükmünde bir kararname çıkarılarak, “kimin dış ülkelerin bankalarındaki gizli hesaplarda parası varsa getirsin, kaynağı araştırılmadan, rüşvet parası, kara para demeden hepsi kabulümüz” denilirse ve dış ülke bankalarındaki gizli hesaplarındaki paralarını getirirlerse, emin olun Türk ekonomisi girdiği çıkmazdan kurtarılabilir! Ama “ne olur, ne olmaz” derler de yine getirmezler.

Bu gibilere bir hatırlatma yapalım. Paralarını yatırdıkları bankalara pek güvenmesinler, bu gibi kirli işleri organize eden bankalar, kaynağı belirsiz ve ispatlanamayacak bu gibi paraların üzerine rahatlıkla çöreklenebilirler. Örnek mi istiyorsunuz. ABD bankalarında özellikle Arap ülkesi zenginlerinin trilyonlarla paraları olduğu, ancak, ABD’nin bu paralara bloke koyduğu, her yıl ancak faizi bile olmayacak çok cüzi miktarının çıkışına izin verdiği gerçeğiyle karşı karşıyayız!

Bu bakımdan, dış ülkelerdeki bankaların gizli hesaplarında paraları olan vatandaşlara diyoruz ki, o paraları sakın kendinizin zannetmeyiniz!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER