Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyanet İşleri Başkanlığının Büyük Ayıbı!

Cuma Hutbesinde,  (Gazi Meclis) Yoktu!

Cuma Hutbesinde,  (Gazi Meclis)

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanarak Türkiye genelinde Cuma namazı kılınan basma kalıp hutbeleri takip eden cemaat bilir. O hafta içinde kutlanacak bir bayram veya bir kandil gecesi varsa, hutbeler o konuya tahsis edilir.  19 Nisan Cuma günü zannediyorduk ki Cuma hutbesinin konusu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olacak. Ama, yine yanıldık. Diyanet İşleri Başkanlığı, hiçbir milli bayramı anımsamıyor ve Cuma hutbelerinin konusu yapmıyor.

19 Nisan 2024 Cuma gününün hutbesi  “Müminin öfkesi, mazlumun dostu, zalimin düşmanıdır. Müminin öfkesi, iyiler için şefkat ve merhamet, kötülerin önündeki engeldir. Hâsılı müminin öfkesi, hayra anahtar, şerre kilittir. Öfke aklı örtünce, idrak ve şuur ortadan kalkar” şeklinde özetlenebilir.

Bu milleti esaretten kurtaran bir Meclisin kuruluşunu söz konusu bile etmeyen Diyanet İşleri başkanlığına sormak isteriz:

*23 Nisan 1920’de kurulan TBMM Müslüman bir ülkenin esaretten kurtarılmasına vesile olması açısından bile sadece milli değil, aynı zamanda dini açıdan  tebcil edilmesi gereken bir gün değil mi!

*Bir Meclis ki,  adına (GAZİ MECLİS) denilmektedir. (GAZİLİK), (ŞEHİTLİK) İslami değerleri olan kavramlar değil mi!

*Bu Bayram, çocuklara ithaf edilmiştir. Peygamber Efendimizin çocukları ne kadar çok  sevdiğine vurgu yapan hadis-i şerifler vardır. Mustafa Kemal (ATATÜRK) 23 Nisan’ı çocuklara ithaf etmekle, Hazret-i Peygamber’in yolunu takip ettiğinin izlenimini vermiyor mu!

HAZRET-İ MUHAMMED EFENDİMİZ ŞÜPHESİZ İSLAM ÂLEMİNİN ÖNDERİDİR. ŞUNU KABUL EDİN Kİ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DE BU MİLLETİN LİDERİDİR. Yani, Önderimiz ve Liderimiz de ÇOCUK SEVGİSİNDE BİRLEŞİYORLAR. Daha doğrusu, bir HAZRET-İ MUHAMMED SEVDALISI OLAN MUSTAFA KEMAL PAŞA, Peygamber Efendimizden ÇOCUK SEVGİSİNİ TEVARÜS ETMİŞ OLACAK Kİ, BÜTÜN DÜNYA ÇOCUKLARINA 23 NİSAN GÜNÜNÜ BAYRAM OLARAK ARMAĞAN ETMİŞTİR.

Mustafa Kemal Paşa’nın (ATATÜRK) BİR PEYGAMBER SEVDALISI OLDUĞUNU ÖYLE LAF OLSUN DİYE SÖYLEMİYORUZ. Mustafa Kemal Paşa’nın, Hazret-i MUHAMMED’e olan sevgisini ve hayranlığını o dönemi yaşayanlar ve ona yakın duranlar çok iyi bilirler. Onlardan biri de hayatı boyunca ATATÜRK’ÜN yanında duran Siirt Milletvekili Merhum Halil Hulki Aydın’dır. Çocuklarına, torunlarına ve yakınlarına bu konuyu hep dillendirmiştir.

Diyanet İşleri başkanlığı şunu da unutmasın ki, varlığını Mustafa Kemal ATATÜRK’E borçludur. Diyanet teşkilatı, ATATÜRK’ÜN DİREKTİFİYLE KURULMUŞTUR. Diyanet İşleri başkanlığının GAZİ MECLİSİN KURULUŞUNU CUMA HUTBESİNE KONU EDİNMEMESİ BÜYÜK BİR AYIPTIR.