Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

DİYANETİN  İŞGÜZARLIĞINI KINIYORUZ!!!

Türkiye genelinde Cuma namazı kılınmayan ikinci cumayı da yaşadık. Camiler cemaatsiz öksüz ve yetimler gibidirler. Cemaatsiz camiin hiçbir anlamı yoktur. Camilerin süsü, cemaattir. Evet, yine İslami kurallar çerçevesinde bir Cuma namazında daha camilerimiz, minberlerimiz öksüz ve yetim çocuklar gibiydiler.

Cuma namazının kılınmasını farz olmaktan çıkaran şartlardan biri de şüphesiz salgın hastalıklardır. Salgın hastalıklar varken, Cuma namazı kılmak farz olmaktan çıkar, hatta kılmakta ısrar edenler için günahtan da öte büyük vebal olur.

Bazı akl-ı evveler sözde çok dini bütün olduklarını vehmederek (Biz namazımızı kılalım. Allah’ın dediği olur) gibi safsatalar üretseler bile, gerçekte, sadece kendi hayatlarını değil, toplumun yaşam hakkını hiçe saydıkları için büyük vebal yükümlenmiş olurlar. Amenna, elbette ALLAH’IN DEDİĞİ OLUR. Amma, Yüce Rabbimiz (kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayınız) buyurmaktadır.

Unutmayalım, salgın hastalıklar konusunda alınan tedbirlere uymazsak, tehlikeye attığımız sadece kendi sağlığımız değil, bütün toplumdur. Bizim yüzümüzden hastalık kapacak her insandan dolayı sorumluluğumuz vardır. Bu bakımdan, toplum olarak KORONAVİRÜS denilen bu salgın hastalıktan kurtuluncaya kadar, başkalarının hayatlarını tehlikeye atacak davranışlardan kaçınmamız gerekir!

Ne var ki Koronavirüs salgını nedeniyle Cuma namazını ve diğer vakit namazlarının cemaatle kılınmasını yasaklayan Diyanet İşleri Başkanlığı, kararının ikinci haftasında Beştepe’deki Millet Camisi’nde, Cuma namazı kıldırdı!

Yapılan açıklamada Beştepe Millet Camisi’nde Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı kılındığı açıklandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İslam medeniyetinin en önemli coğrafyalarından olan cennet vatanımızda, İslam toplumun şiarlarından biri olan bu ibadetin devam etmesi ve Cuma Namazına gidemediği için milletimizin yaşadığı üzüntünün bir nebze giderilebilmesi adına;

Türkiye’de sadece Ankara’da Beştepe Millet Camii’nde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen çok az sayıda katılımla ve salgına karşı gerekli tedbirler alınarak Cuma Namazı eda edilecektir.”

Koronavirüs önlemleri kapsamında 27 Mart Cuma günü Türkiye genelinde bütün camilerde cuma namazı kılınmazken, sadece Beştepe’deki MİLLET CAMİİNDE Cuma namazı kılınmasını millet olarak bizler Diyanet İşleri Başkanlığının bir işgüzarlığı olarak yorumladık.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıklamasında “Milletin üzüntüsünün bir nebze de olsa giderilmesi adına” böyle bir yola başvurulduğu öne sürülmekte ise de işin doğrusu, Millet camiinde Cuma namazı kılınması MİLLET OLARAK üzüntümüzü gidermek şöyle dursun kat-kat artmasına yol açmıştır. Madem kılınabiliyor, biz neden kılmıyoruz! Şayet kılınmaması gerekiyorsa, Diyanet neden az sayıda bir cemaatle bu namazı kıldırıyor. Millet Camiinde Cuma namazı kılanların özellikleri nedir!

Vatandaşlar haklı olarak soruyorlar. Bu ülkede yaşayan 83 milyon vatandaş var. Sadece MİLLET CAMİİNDE CUMA NAMAZI KILANLAR MI MÜSLÜMAN!!!

Cuma ve diğer farz namazları bir an önce yine camilerde, cemaat halinde sağlık içinde kılınacak duruma gelinmesi için YÜCE RABBİMİZDEN, bizleri KORONAVİRÜS ve benzeri salgınlardan bir an önce kurtarması, camilerimizi, mescitlerimizi öksüz ve yetim bırakmamasını niyaz ederken, Diyanet İşleri Başkanlığının işgüzarlığını kınıyoruz!

TAŞLAMALAR

KAHRAMAN SAĞLIKÇILAR

HAKKEDİYOR ALKIŞI

ŞAYET ONLAR OLMAZSA

NASIL AŞARIZ KIŞI

ALKIŞLA YETİNMEYİP

HAKLARINI VERELİM

ONLAR İSTEMESE DE

MADDİ DESTEK VERELİM

KURU ALKIŞLA OLMAZ

BU FEDAKÂR ÇIRPINIŞ

YANDAŞLARA BOL KEPÇE

SAĞLIKÇILARA ALKIŞ

HANİ BİZE KOLONYA,

MASKE VERİLECEKTİ

BUNLARI VERMEK DAHİ

BÜTÇEYE ZOR MU GELDİ

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER