Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

DOĞALGAZ’DAN, SOBALARA DÖNÜŞ, MÜ!!!

Siirt’imizde, Şehrin eski kesimine doğalgaz hattı çekilmediği için o mahallelerde yaşayan hemşerilerimize üzülüyorduk. Ancak, bundan böyle gelecek doğalgaz  faturalarını görünce asıl üzülmesi gerekenler, Şehrin doğalgaz çekilmiş kesiminde oturan hemşerilerimiz olacaklar!

Bilindiği gibi seçim hediyesi olarak Kasım ayına kadar doğalgaz faturalarının belli bir kısmı Cumhurbaşkanlığı bütçesinden ödenmekteydi. Şimdi, hem o indirim kalktı, hem de geçen yıla göre fiyatı katlanmış doğalgaz faturaları gelecek. Şehrin eski kesimlerinde oturanlar daha yaz mevsimindelerken odunlarını, kömürlerini, hatta bazıları öbek-öbek tezek yığınlarını hazırlamış, kurdukları sobalarında kestane pişirmeye başlamışlar bile!

Şehrin doğalgaza kavuşan kesiminde bizler rahata alışık bir şekilde düğmeyi açıp kapamakla yetinirken, bu aydan sonra gelecek yüksek miktardaki faturalar karşısında, belki de sobalara dönüş devrini başlatacağız.

1 Kasım 2023 tarihinden itibaren geçerli olan Doğalgaz toptan satış fiyatlarında  uygulanacak satış fiyatı 1000 metreküp gaz için 4 bin 80 TL’dir. Tabii, yeni bir zam gelmezse. Şunu da anımsatmakta yarar var. 100 metrekare olan bir dairenin aylık normal tüketimi zaten 1000 metreküptür. Yani, bu durumda doğalgaz faturaları 4 bin TL ve üzerinde gelecektir.

Şimdi, siz söyleyin bakalım. Şehrimizin doğalgaz çekilmemiş eski kesiminde oturan hemşehrilerimize mi, yüksek faturalar ödemek zorunda kalacak, doğalgazlı kesimde oturanlara mı acıyalım…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER