Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DOĞU PERİNÇEK VE ETHEM SANCAK’TAN NAGEHAN ALÇI’YA SERT ÇIKIŞ: “NAGEHAN ALÇI’DAN, ATATÜRK’E HAKARET”

Doğu Perinçek ve Ethem

Doğu Perinçek ve Ethem Sancak ortak basın toplantısında Türkiye’nin NATO’dan çıkması gerektiğini maddeleri ile anlattı. Atatürk’e yönelik “Batıcı” ifadelerine de sert çıkan ikili, bunu “hakaret” olarak adlandırdı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin genel merkez binasında yaptığı basın toplantısında NATO’dan Türkiye’nin çıkması gerektiğini maddeleri ile anlattı.

Türkiye’deki darbelerden NATO’nun sorumlu olduğunu belirten Doğu Perinçek, “Türkiye NATO’dan çıktığında ucuz enerji ve ucuz gıda ile buluşacak” ifadelerini kullandı. Doğu Perinçek açıklamasını yaptığı sırada yanında oturan Eski AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi iş insanı HEMŞEHRİMİZ Ethem Sancak da, “NATO’yu sevmenin celladına aşık olmak gibi” ifadelerini kullandı.

Açıklama sırasında Nagehan Alçı’nın açıklamaları ile ilgili de bir soru yöneltildi. Nagehan Alçı’nın, “Kemal Paşa ne yapar eder, Türkiye’yi 1949 yılında NATO’nun kurucu üyesi yapardı” şeklindeki sözlerine hem Doğu Perinçek hem de Ethem Sancak’tan sert yanıt geldi. Perinçek bu sözlere “BİLGİSİZLİK” derken, Ethem Sancak ise “HAKARET” ifadelerini kullandı.

Perinçek, Mustafa Kemal Atatürk’ün sürekli Batı emperyalizmi ile savaştığını ifade ederken, Ethem Sancak ise sömürge olup bağımsızlık mücadelesi vermiş Güney Amerika, Asya ve Afrika kıtalarında Atatürk’ün heykellerinin olduğuna ancak Batı ülkelerinden Atatürk heykellerinin olmadığına dikkat çekti. Bunun sebebi için ise, “Çünkü Batı Atatürk düşmanıdır” dedi.

Haber:Cüneyt ARITÜRK