REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
7 views
18 Mayıs 2018 - 14:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğrenci olduğumuz yıllarda milli bayramlara büyük önem verilirdi. Hele 19 Mayıs kutlamaları bir başka olurdu. Cumhuriyet Bayramından da çok, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları hep ön plandaydı. 19 Mayıs etkinlikleri adeta okullar arası bir yarışa dönüştürülürdü. Günümüzde artık milli bayramlar her ne hikmetse önemsenmiyor. Bunun için de (dostlar alışverişte görsün) kabilinden (Beş dakikada Beşiktaş) misali göstermelik etkinlikler düzenlenmektedir. Oysa insanlarımıza ve özellikle gençlerimize milliyetçilik duygularının aşılanması açısından milli bayramlara çok önem verilmesi gerekmektedir. Hele, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı formatının içinde 3 ayrı içerik olduğunu düşünürsek önemini daha iyi anlarız. Bu boyutlardan birisi Atatürk’ün anılması boyutudur. Hatta denilebilir ki, 19 Mayıs ATATÜRK’ÜN DOĞUM GÜNÜDÜR. Çünkü 19 Mayıs 1919 tarihinin Türk milletinin kurtuluş hayatında efsanevi bir yeri vardır. Diğer bir önemi ise bu Bayramın gençlere armağan edilmiş olmasıdır. Üçüncü boyutu ise Türk gençliğinin sportif faaliyetlere yönlendirilmesi, sporla içli dışlı hayat yaşaması için spora yapılan bir vurgusu vardır. (Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur) deyimi boşuna söylenmemiştir. 23 Nisan’ın Çocuklara armağan edilmesi gibi, 19 Mayıs da gençlere armağan edilmiştir.

Ne var ki, günümüzde bu aziz millete ve özellikle genç nesillere Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesini, Yani ATATÜRK’Ü ve ATATÜRK’ÜN İLKELERİNİ UNUTTURMAK İSTİYORLAR Kİ, MEYDAN BOŞ KALSIN VE İSTEDİKLERİ GİBİ AT KOŞTURSUNLAR!

Hele “ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ” birilerine çok fena batıyor olacak ki, 19 Mayıs’ın olmazsa olmazı olan hitabeyi bile bayramdan çıkardılar. Oysa geçmiş yıllarda 19 Mayıs Bayramlarında mutlaka  ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ okunur, ardından, GENÇLİĞİN ATA’YA CEVABI sahaları çınlatırdı.

Şimdi, artık geniş alanlarda, stadyumlarda kutlama yok. Kutlamalar, mümkün olan en dar çerçeveler içinde kalacak şekilde düzenlenmekte. İllerde Valilikler de yukarıdan aldıkları emirlere göre kutlama programları yapıyorlar. İlimizde 19 Mayıs kutlamalarıyla ilgili programı okuyunca, böyle bir yazıyı kaleme almak görev oldu.

Bu millete ve özellikle gençlerine Atatürk’ü ve Cumhuriyeti unutturmak asla mümkün olmayacaktır.

Yazımızı (DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN ATATÜRK) diyerek noktalıyoruz.

TAŞLAMALAR

BUGÜN 19 MAYIS

BUGÜN DOĞDU ATATÜRK

MİNNETTAR ATASINA

HER VATANDAŞ VE HER TÜRK

 

ATATÜRK’ÜN ADINI

SİLMEK İSTEYENLER VAR

HEM İHANET, HEM GAFLET

İÇİNDEDİR BİL ONLAR

 

ATATÜRK OLMASAYDI

TÜRKİYE DAHİ YOKTU

KURDU VE TESLİM ETTİ

BİZE BU GÜZEL YURDU

 

BU VATANI GENÇLERE

EMANET ETTİ NEDEN

ÜLKENİN GELECEĞİ

GENÇLERDİR BİL GERÇEKTEN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.