REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DOLAR’DAKİ BÜYÜK VURGUN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DOLAR’DAKİ BÜYÜK VURGUN
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
10 views
18 Ekim 2018 - 13:48
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rahip Andrew Brunson’un serbest bırakılmasından sonra, piyasadaki dalgalanma son buldu gibi. Bir ara, 7 TL seviyesine kadar yükselen ABD doları, Brunson’un serbest bırakılmasından sonra 5,5 TL dolaylarına indi. Ne var ki, döviz kurlarında 3 ay kadar devam eden bu dalgalanmalar sonucu, kimileri büyük vurgunlar yaparken, kimileri de büyük zararlara uğratıldı. Son bir ay içinde meydana gelen dalgalanmalarda ve döviz kurları en üst düzeye tırmanmışken, kimlerin yüksek meblağda döviz bozdurdukları elbette tespit edilebilir. Öyle 100, 200, 500 dolar bozduranlar değil 100 bin, 200 bin, 500 bin, hatta daha yüksek oranda döviz bozduranlar var mı, yok mu. Bunun ciddi bir şekilde irdelenmesi gerekir.

Rahip Brunson’un, bağımsız mahkemelerin kararıyla serbest bırakıldığı söyleniyor. Yani, siyasi iradenin bu konuda en ufak bir müdahalesi olmamış! Peki, Rahip Brunson serbest bırakılınca, ABD Başkanı Donald Turump ve Rahibin ailesi kimlere ve neden teşekkür ettiler!

Son üç ayda, dövizdeki dalgalanmalar sonucu servetlerine servetler katanlar var. Buna karşılık, küçük birikim sahipleri ellerindeki, avuçlarındakileri birilerine kaptırdılar.

Piyasadaki dalgalanmalar, şimdilik durulmuşa benziyor. Artık, döviz üzerinden oyunlar oynanmayacak. Tabii, yeni bir dalgalanmanın fitli ateşlenmezse…

Evet, son üç ay içinde döviz ve altın fiyatlarında meydana gelen dalgalanmalar, birilerinin servetlerine servet katarken, özellikle ORTADİREK olarak niteleyebileceğimiz kesimi menfi  etkilemiştir. Dalgalanmaların yaşandığı her dönemde olduğu gibi, birileri servetlerine servet katarlarken, birileri de küçük çaptaki birikimlerinden olmuşlardır. İşin özeti budur.

Dileriz ki, döviz ve altın kurlarında son üç ayda yaşanan dalgalanmalar gerçekten son bulmuş ve piyasaya istikrar gelmiş olsun…

TAŞLAMALAR

BRUNSON BIRAKILDI

PİYASALAR DURULDU

FIRSATTAN İSTİFADE

NE VURGUNLAR VURULDU

 

KRİZİ, FIRSATLARA

ÇEVİRENLER VAR ELBET

KİMLER DİYE SORARSAN

ÇEVRENE BİR DİKKATET

 

KRİZDEN YARARLANANLAR

YİNE ZENGİN OLANLAR

KRİZLERDE DÖRT AYAK

ÜSTÜNE DÜŞER ONLAR

 

FAKİRLERİN BAŞINDA

KIRILMIŞ TARAK YİNE

KRİZLERDE FIRSATLAR

DOĞMAKTADIR ZENGİNE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.