REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DOLARDAKİ KİRLİ OYUN!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DOLARDAKİ KİRLİ OYUN!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
9 views
11 Ağustos 2018 - 13:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dolarda bir oyun oynandığı muhakkak. Yoksa böyle bir hafta öncesinde 5 TL’nin altında olan dolar, nasıl 7 lira düzeylerine yükselmiş olurdu. İddialar odur ki, gizli bir el, piyasadaki dolarları özellikle toplattırmaktadır. Piyasaya ne kadar dolar sürülürse sürülsün ve fiyatı ne olursa olsun bu gizli eller yine de doları almakta ve ateşinin sönmesini önlemektedirler. Bu gizli ellerin çok güçlü sermaye sahipleri oldukları muhakkaktır. Daha önce Merkez Bankasının doların ateşini düşürmek için piyasaya sürdüğü dolarların kısa bir süre içinde satılmasının hikmetinin de bu olduğu iddia ediliyor.

ABD’nin, doların tansiyonunu yükseltmek için Suudi Arabistanlı ve İsrailli zenginlere Türkiye’de piyasaya ne kadar dolar sürülürse sürülsün ve fiyatı ne olursa olsun toplamaları talimatını verdiği öne sürülmektedir. Türkiye’nin, bu güçlü sermayelere karşı direnebilmesi oldukça zor, hatta imkânsızdır.

ABD’nin, bu oyunu İran’da da oynadığı belirtiliyor. Ancak, İran’ın bize göre petrol ve doğalgaz gibi zenginlikleri vardır. Bunun için, yıllardan beri ABD’nin yaptırımlarına karşı direnme gücünü gösterebilmektedir.

Durum, gerçekten böyle ise, vatandaşların yastıkları altındaki (varsa) dövizlerini ve altınlarını bozdurmalarının da hiçbir anlamı yoktur. Çünkü vatandaş kefen parası niyetine yastık altında döviz veya altın saklamışsa, piyasaya sürdüğü anda gizli eller tarafından satın alınacak ve doların ateşinin sönmesine bir etkisi olmayacaktır.

Durum gerçekten böyleyse, yapılacak bir iş kalıyor. Özellikle yüksek meblağda alım satım yapan döviz büroları kontrol altına alınmalı, bu dönemde, yüksek meblağda döviz alım satımı yapanlar tespit edilerek, topladıkları dövizleri nerelere ve nasıl kullandıkları, özellikle yurt dışına çıkarıp, çıkarmadıkları kontrol edilmelidir. Bu taktiğin, İran’da uygulandığı ve döviz bürolarına yerleştirilen istihbaratçıların bu kirli oyunu ortaya çıkardıkları iddiaları var!

ABD, doların ateşini yükseltmek için Suudi Arabistanlı prenslerle, İsrailli zenginle komut veriyor ve (İran’daki dolarları toplayın) diyor, onlar da, emri yerine getiriyorlar. Türkiye’de de böyle bir kirli oyunun tezgâhlanıp, tezgâhlanmadığını anlamak için İran’ın uyguladığı taktik, iyi bir örnek olsa gerek!

Evet, özellikle son bir ay içinde döviz bürolarından yüksek meblağda alım yapanlar tespit edilmeli ve aldıkları dolarları ne şekilde değerlendirdikleri, hangi amaçla kullandıkları, Türkiye dışına çıkarıp, çıkarmadıkları mutlaka sorgulanmalıdır.

ANEKDOT

Sosyal güvencelerinin olmadığı geçmiş yıllarda insanlar, cenaze masraflarının karşılanması için YASTIK ALTINDA ÜÇBEŞ MECİDİYE, ÜÇ BEŞ ALTIN SAKLARLAR, öldükleri vakit o paranın kullanılmasını vasiyet ederlerdi.

Sayın Cumhurbaşkanımız ekonomik kriz dolayısıyla vatandaşlardan YASTIK ALTINDAKİ altınları, dövizleri bozdurmayı isterken, herhalde eski yıllara gitmiş olmalı. Ama artık öyle YASTIK ALTINDA altın ya da döviz saklayacak kimseler kalmadı. Varsa da çok, hem de pek çok az.

Eskiden bunlara KİRLİ ÇIKIN DENİLDİĞİ de olurdu. Neyse ki, ölsek artık cenazemiz yerde kalacak değil. Ne de olsa, Siirt Belediyesinin taahhüdünde…

TAŞLAMALAR

MAFYABABASI GİBİ

DAVRANMAKTA A-BE-DE

CEZASINI BULACAK

GÜN YAKINDIR ELBETTE

 

DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKSE

BİR’DEN ÇOK DAHA BÜYÜK

BİR ARAYA GELMELİ

SÖMÜRÜLENLER ARTIK

 

GÂVURUN HİZMETİNDE

OLAN AHMAK MÜSLÜMAN

AKILLANIR MI DERSİN

HİÇ ÜMİDİM YOK İNAN

 

HAZRET-İ MUHAMMED’TEN

HİÇ Mİ HİÇ UTANMAN YOK

MÜSLÜMANA VERDİĞİN

ZARAR GÂVURDAN DA ÇOK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.