REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Dördüncü Dönem Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Dördüncü Dönem Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
12 views
17 Ekim 2018 - 11:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt’te 2018 yılının dördüncü dönem koordinasyon kurulu toplantısı, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında gerçekleştirildi.

Siirt Valiliği konferans salonunda yapılan toplantıda; Siirt il genelinde yürütülen yatırım çalışmaları ele alınarak, yatırımların nakdi ve fiziki gerçekleşme oranları masaya yatırıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Vali Atik, il genelinde 2018 Ekim ayı itibariyle 351 proje üzerinde çalışmalar yapıldığını söyledi.

Projelere ayrılan ödenek miktarının 572 milyon 346 bin lira olduğunu kaydeden Vali Atik,  ‘238 milyon 43 bin lira harcama yapıldığını, projelerin nakdi gerçekleşmelerinin yüzde 42, fiziki gerçekleşmesinin ise yüzde 55 olduğunu,  351 projeden 115’inin tamamlandığını, 140’ının devam etmekte olduğunu, 28’inin ihale aşamasında ve 68 projeye de çeşitli nedenlerden dolayı başlanamadığını’ ifade etti.

Kentte yatırımların gerçekleşme seviyeleri istenilen düzeyde olmadığını ifade eden Vali Atik; “İlimizde çalışma mevsiminin nispeten uygun olduğu bugünlerden itibaren kurum ve kuruluşlarımızın mevsim şartlarından azami şekilde faydalanarak çalışmalarını hızlandırmaları ve başlanamayan projelerin hızla hayata geçirilmesi için gerekli hassasiyeti göstermeleri önem arz etmektedir. Yıl sonunun yaklaşması dolayısıyla mümkün mertebe ödeneklerin tenkis edilmemesine özen gösterilmelidir dedi.”

Toplantıda daha sonra yatırımcı kurum ve kuruluş  bölge ve il yöneticileri gerçekleştirmekte oldukları yatırımlar hakkında kurula bilgi verdiler ve koordine edilmesi gereken konuları aktardılar.

Daha sonra yatırımcı kuruluş müdürlerine tek-tek söz veren Vali Atik, koordinasyonu gerektiren hususların not alınmasını istedi.

Toplantıya, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, kaymakamlar, yatırımcı kuruluşlarının bölge müdürleri, STK temsilcileri ile basın mensupları katıldı.

YİNE SINIFTA KALDIK

Siirt İl Koordinasyon Kurulu 2018 yılı son toplantısı yapılırken, 2018 yılında ilimizde gerçekleştirilen yatırımlar ele alındı. Vali Atik ilimiz genelinde 2018 Ekim ayı itibariyle 351 proje üzerinde çalışmalar yapıldığını belirtirken,  projelerin gerçekleşme oranlarının memnuniyet verici olmadığını, kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinden daha çok çalışmalarını istedi.

Kurum müdürlerinin ardından Vali Atik havalimanındaki çalışmalar hakkında havalimanı yetkililerinden bilgi aldı. Vali Atik, havalimanın bir an önce hizmete girmesi  gereken hassasiyeti gösterdiklerini belirterek, havalimanının yaklaşık iki ay sonra hizmete girebileceği belirtildi.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.