REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DOSTLAR ARASINDA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DOSTLAR ARASINDA
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
11 views
26 Eylül 2018 - 12:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bu hafta sevgi ve saygının doruğa çıktığı özlemin giderildiği bir hafta oldu. Milletvekilimiz Osman Ören’in oğlu Abuzer’i evlendirmesi ve Tillo’daki ışık hadisesi nedeniyle il dışında yaşamlarını sürdüren birçok hemşerimizi görme ve hasret giderme imkanı bulduk. Bu arada Osman Ören hocamızı ve eşini kutluyor, genç çifte ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Bazı hemşerilerimizi aylar, bazılarını yıllar sonra görmek, hasret dindirmek gerçekten insanı mutlu ediyor. İlk olarak yılların bürokrat ve siyasetçisi Afif Demirkıran’dan bahsetmek gerekiyor. İki dönemdir  parlamenterlik görevi sona ermiş olmasına rağmen Siirt’le olan bağlarını koparmayan her zaman Siirt’in ve Siirtlinin yanında olan bir insan. Bu iki olaya tanıklık etmek için gelmişti. Uzun süreli olmasa da kendisiyle görüşme ve hasret giderme imkanı bulduk. AK Partinin perde gerisindeki kurmaylarından birisi olarak kendisine tekrar tevdi edilen dış ilişkiler başkan yardımcılığı görevinden dolayı kutladık.

Hasret giderme imkanı bulduğumuz bir başka hemşerimiz amcazadem Bursa da ikamet eden ancak yurdumuzun dört bir yanında  ve yurt dışında ticari faaliyetleri bulunan geleceği parlak işadamlarımızdan Erkan İzgi oldu. Memleket sevgisini yakından bildiğim İzgi ile de kısa süreliğine de olsa oturup sohbet etme ve hasret giderme imkanı bulduk.

Dost canlısı her zaman neşeli kabına sığmayan bir insan İstanbul Siirtliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nimet Aytekin’le de ay başında Yalova Çiftlikköy de yapılan yumurta bayramının ardından bir kez daha görüşme imkanı bulmak insanı mutlu ediyor.

Yine bir önceki dönem milletvekilimiz AK Parti Genel Başkan danışmanı Prof. Dr. Yasin Aktay da aramızdaydı.Siirt için başlattığı büyük  projelerin devam edeceği müjdesini almak bizleri ayrıca mutlu etti.

Edebiyat alanın da ünü yurt dışına taşmış bir insan  öykücü, kültür adamı Tecelli Sırma ile de görüşme imkanı bulduk. Eserlerini konuştuk, bölge insanı ve kültürünün eserlerinde nasıl yer aldığını tartıştık. Kısacası onunla da hasret giderdik.

Yılların siyasetçisi sevilen insan Şefik Erden de görüşme imkanı bulduğumuz bir başka isim oldu. Siirtliler Vakfı Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Zeki Akyüzlü ile de aynı şekilde hasret giderdiğimiz bir isim oldu. Bu liste daha çok uzayıp gider. Bu listeden bir seçki yaptım.Unuttuklarım hoşgörüyle baksınlar.

Burada ismi geçen ve geçmeyen ancak  bu hafta aramızda olan bütün hemşerilerimize baba topraklarına hoş geldiniz diyor ve yine ekliyorum “Yine bekleriz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.