REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DÜĞÜM NİHAYET ÇÖZÜLDÜ; YENİ DÖNEMDE REKTÖR PROF.DR.ŞINDAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DÜĞÜM NİHAYET ÇÖZÜLDÜ; YENİ DÖNEMDE REKTÖR PROF.DR.ŞINDAK
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
26 views
24 Eylül 2020 - 13:25
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Üniversitesinde aylardan beri beklenen düğüm nihayet çözüldü ve yeni dönemde üniversitemiz deneyimli, Siirt’i  ve üniversiteyi iyi bilen bir isim olan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Şındak’a emanet edildi.. Bu özelliklerinden dolayı yeni dönemde de üniversitemizden çok büyük atılımlar bekliyoruz.

Prof.Dr.Nihat Şındak’ı biraz  araştırdığımızda  aslında bu göreve neden atandığını ortaya çıkıyor. Öncelikle şunu belirtelim ki, kendisi Siirt Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Kurucu Dekanı. Fakültenin bugünkü seviyesine gelmesinde ve fakülteye bağlı hayvan hastanesinin kurulmasında büyük en büyük emeğin sahibidir.. Ama en büyük özelliği yalnız ilimizin değil, ülkemizin hayvancılığında büyük atılım sağlayacak olan küçükbaş hayvan payetleme projesidir. Bu proje aynı zamanda üniversitemizin ülkemizin sayılı üniversiteleri için tanınan ve ihtisaslaşan üniversite olmasını sağladı. Bu da üniversitemiz açısından çok büyük avantajlar sağlıyor.

Bu proje ile küçükbaş hayvancılık alanında zaten çok iyi bir durumda olan ilimiz, bir merkez haline gelecek.. Hepimizin kabul ettiği ilimizin tarım ve hayvancılık alanında kalkınması gerçeği bu proje sayesinde çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir.. DİKA’nın desteğiyle gerçekleştirilecek olan küçükbaş hayvan payetleme projesi  belirlenen takvime göre ilerliyor.. Projenin fikir babası ve mimarı olan Prof.Dr.Şındak’ın rektörlük görevine başlaması ile birlikte bu projenin önünde hiçbir engel kalmayacak ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Prof.Dr.Şındak’ın adını uzun yıllar unutulmayacaklar listesine yazdıracak tek projesi küçükbaş hayvan payetleme projesi değildir.. Bir de modern ve bölge genelinde eşine az rastlanır bir Hayvan Hastanesi projesi de bulunuyor.. Bu hastane sayesinde ister evcil isterse yaban hayvanları olsun çok daha kısa sürede sağlıklarına kavuşacaklardır. Aynı zamanda çok geniş bir bölgeye hizmet edecek olan Havyan Hastanesinin de işlemleri hızlı bir şekilde devam ediyor.

Yeni dönemde Prof.Dr. Şındak’ın genç yaşına rağmen sahip olduğu engin tecrübeyi yine gençliğinin verdiği enerjiyle birleştirerek çok  daha büyük ve önemli işlere imza atacağına olan inancımızı belirtir ve kendisine başarılar dilerim.  

Sayın Prof.Dr.Şındak yakın bir zamanda görevine başlayacak. Artık bu aşamadan sonra öncelikle Siirt Üniversitesi bünyesinde görev yapan ve rektörlüğe başvuran değerli hocalarımız olmak üzere  hepimizin Prof.Dr.Şındak’ın etrafında kenetlenmesi ve başarısı için yardımcı olması gerekiyor. Çünkü onun başarısı Siirt’ in başarısıdır, Siirt’in kalkınmasıdır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.