REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
9 views
05 Haziran 2018 - 13:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İnsanoğlunun neslini bekleyen ve gittikçe artan en büyük tehlike çevre kirliliğidir. Günümüz teknolojinin getirdiği imkanlar bir yandan insanın yaşamını rahatlatır ve konfor katarken, diğer yandan da altını oyarak geleceğini tehlikeye atıyor. Bir tek plastik ürünlerinin yol açtığı zarar bile yeter. Hava ve su kirliliği ayrı.

Kalkınmış bütün ülkelerde modern çağın getirdiği bu dezavantajı gidermek için çalışmalar yürütülüyor.Bununla ilgili büyük sermayeler harcanarak bilimsel araştırmalar yapılıyor ve çareler aranıyor. Çıkan alternatif çözüm yolları sempozyum panel ve benzeri etkinliklerle hem diğer bilim adamlarının hem de toplumun dikkatine sunuluyor. Bu konuda toplumda bir bilinç oluşturulmaya ve bir farkındalık meydana getirilmeye çalışılıyor.

Birleşmiş Milletlerin girişimiyle her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kabul ediliyor. Bugünü de içine alan haftada dünya çevre haftası olarak işleniyor.Ülkemizin de kabul ettiği bugün ve haftada çevre kirliliğine ve doğal dengenin bozulmasına dikkat çekmek için çeşitli aktiviteler toplantılar ve etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinlikler arasında bazen gerçekten toplumun dikkatini çeken ilginç şeylerde oluyor. Bu etkinliklerle gerçekten toplumda bir farkındalık oluşturulmasında büyük bir başarı elde ediliyor.

İlimizde herhalde bir çevre sorunu yaşanmıyor ki, bu satırları yazdığım öğlen saatlerine kadar herhangi bir kurum veya kuruluştan açıklama veya benzeri etkinlik haberi gelmedi. Bizim çevremiz kirli değil, sularımız tertemiz, özellikle kış mevsiminde havamız çok temiz olmalı ki, hiçbir yetkili bu konuda bir şeyler yapma ihtiyacı duymadı. Gerçekten acı.. En süratli şekilde her alanda kirlenen illerin başında geliyoruz.

Ramazan ayındayız ve sözü fazla uzatmadan hepimize, doğal dengenin bozulmadığı tüm canlıların bir arada bulunduğu, temiz bir çevrede mutlu bir yaşam diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.