REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DÜNYA HER SABAH YENİDEN KURULUYOR    

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DÜNYA HER SABAH YENİDEN KURULUYOR    
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
9 views
11 Nisan 2018 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bu hafta Siirt için bereketli ve hayırlı bir hafta. Önce Tıp Fakültesi müjdesini duyduk. Siirt İl Kongresinde konuşan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan  en üst düzey bir makamın sahibi olarak bunu teyit etti.

Ardından iki günden beri yazdığım üzere İzabe ve Bakır Elektroliz tesisinin ülkemizin en önemli stratejik yatırımları arasında kabul edilmesi ve bunu düzenlenen törenle duyurulması geldi. Siirt olarak bunların verdiği sevinci yaşıyoruz.

Biliyorum bazıları daha önce çeşitli dönemlerde ve hatta yakın bir zaman diliminde yapılacak, edilecek denilen  dev yatırımları hatırlayıp olaya şüphe ile bakıyorlar ve bunda bir ölçüde haklılar. Çünkü geçmişte bir değil, onlarca benzeri umut vaat eden projeler duyduk ve bunlarla sevindik. Ardından da büyük bir hayal kırıklığına uğradık. Maalesef ki o dev projelerde tabiri caizse bir çivi bile çakılmadı.

Ancak haksızlar; bu kez iki yatırımın biri ilgili kurum tarafından yani YÖK tarafından uygun görülmüş ve son karar merci olan Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanmıştır.  Diğer yatırımda, devletin en fazla önemsediği bir yatırım programında kabul edilmiş ve stratejik öneme sahip bir yatırımdır.

Üçüncü bir neden de unutmayalım ki, dünya her sabah yeniden kurulur. Bu Siirt içinde geçerlidir ve Siirt en nihayetinde bir gün bu makus talihini yenecektir. Bu şanssız gidişatına bir son verecektir. O gün, neden bugün olmasın?

Bunların sevincini yaşarken iki  günden bu yana büyük bir  özlemle beklediğimiz Nisan yağmurlarına kavuştuk. Bilindiği üzere bu yıl  kış mevsimi boyunca yeterli kar yağışı göremedik. Hatta geçmiş yıllara oranla hiç kar yağışı da görmedik diyebiliriz. Bu nedenle Nisan ayı yağmurları diğer yıllara oranla daha büyük bir önem arz ediyor.

Yağmur yağışı il genelinde görülüyor. Umarım bu yağışlar yeteri kadar yağar da, bu sayede bu yıl buğdaydan, fıstığa; üzümden nar’a kadar tarımsal ürünlerimiz bol ve bereketli olur. Aynı şekilde yaylalarımızda otlar çokça biter, koyunlarımız daha semiz ve daha kaliteli olur. Daha kaliteli, daha ucuz et peynir ve yoğurt tüketme imkanı bulabiliriz. Bol ve faydalı yağışlarla dolu günler diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.