REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DÜNYA MÜSLÜMAN SAĞLIK TOPLULUKLARI 2. KONGRESİ İSTANBUL HİLTON BOMONTİ HOTEL’DE TOPLANACAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DÜNYA MÜSLÜMAN SAĞLIK TOPLULUKLARI 2. KONGRESİ İSTANBUL HİLTON BOMONTİ HOTEL’DE TOPLANACAK
13 views
22 Kasım 2017 - 15:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kongre Başkanı Prof.Dr. Doğan Ünal, SAĞLIK-DER Genel Başkanı ve Dünya İslam Sağlık Birliği Başkanı Uzm.Dr. Kasım Sezen başkanlığında 29 KASIM 2017 Çarşamba akşamı İstanbul Hilton Bomonti Hotel’de gerçekleştirilecek olan açılış törenine SAĞLIK-DER Siirt Şube Başkanı Adnan Sevgili’de iştirak edecek. Sevgili, tüm sağlık çalışanları ve sağlık yöneticilerini de kongreye davet ederken, Devlet büyüklerinden Siirt’e bir tıp fakültesi kurulmasını talep edecek.

Gazeteniz Siirt’e konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Adnan Sevgili, SAĞLIK-DER’in 1991 yılında 20. Dörem Tokat Milletvekili Fevzi İnceöz ve arkadaşları tarafından kurulduğunu belirterek, şu anki Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın da ilk kurucu ve yönetim kurulu üyeleri arasında yer aldığını ifade ederek, Dünya Müslüman sağlık topluluğunun merhum Başbakanlarımızdan Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ın hayali olduğunu ve bu hayali SAĞLIK-DER’in gerçekleştirdiğini söyledi.

Sevgili, SAĞLIK-DER olarak Suriye için sınırda hastane kurulduğunu ilaç ve tıbbi malzemeleri yardımında bulunduklarını, Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde öğrenci evleri,  Kilis’te yetim evleri açtıklarını, her yıl düzenli olarak Türkiye’nin sağlık raporlarını düzenleyerek Devletin üst makamlarına ve Sağlık Bakanlığına sunduklarını ifade etti.

Sevgili, 21 Ekim tarihinde 937 kişilik bir katılımla düzenlenen bir çalıştayla İstanbul sağlığını masaya yatırdıklarını ve bu çalıştayın Siirt dahil olmak üzere bütün iller için de yapılacağını söyledi.

Sevgili, Siirt’te tüm STK ve sağlık kuruluşları ile hasta ve çalışan meclisi oluşturmayı planladıklarını belirterek, ilimizde öğrenci evleri kurmayı ve çeşitli kongre ve çalıştaylar yapmayı düşündüklerini ve bu çalışmayı da hayata geçireceklerini, ilaveten SAĞLIK-DER bünyesinde ümmet gençliği derneği kurulduğunu ve yakında Siirt’te de hizmet vermeye başlayacaklarını belirterek, derneğin amacının ise dinine, vatanına, bayrağına ve milletine sahip çıkacak yeni nesiller yetiştirmek olduğunu ifade etti.

ADNAN SEVGİLİ, SİİRT’E TIP FAKÜLTESİ İSTEDİ

SAĞLIK-DER Siirt Şube Başkanı hemşerimiz Adnan Sevgili,  Siirt’imize bir tıp fakültesi istiyoruz. Ülkemizde son  15 yılda sağlık alanında meydana gelen gelişmeler yüz güldürmektedir. Sağlık hizmetleri konusunda tıp fakültelerinin yeri tartışılamayacak seviyede yüksektir. İlimiz çevresinde Batman, Bitlis, Mardin ve Şırnak illerine yakınlığı ile önemli bir yere sahiptir. Tıp fakülteleri olan illerde bir yandan sağlık hizmetleri sürdürülürken, bir diğer yandan da eğitim hizmetleri verilmektedir.

Siirt ilimizin ekonomik ve sosyal durumunun gelişmesi, canlanması, genç nüfus göçünün önlenmesi için hükümetin açıkladığı destek paketlerinin yanı sıra diğer kamu yatırımlarının arttırılması gerekmektedir.

Bu bağlamda, SAĞLIK-DER Siirt Şubesi olarak bölgenin ihtiyacı olan tıp fakültesinin Siirt Üniversitesi bünyesinde kurulmasını talep etmekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Sağlık Bakanımız olmak üzere tüm yetkililerimize sesleniyoruz, sesimize ses, Siirt’imize Tıp Fakültesi verin.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.