REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DÜNYANIN 1 NUMARALI LİDERİ BİLE KORONAVİRÜSTEN KORNAMAMIŞKEN!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DÜNYANIN 1 NUMARALI LİDERİ BİLE KORONAVİRÜSTEN KORNAMAMIŞKEN!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
23 views
03 Ekim 2020 - 13:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melanie Trump’ın koronavirüse yakalandıkları açıklandı. ABD Başkanı Trump Twitter üzerinden yaptığı açıklamada eşiyle birlikte koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını ve karantinaya girdiklerini duyurdu. Donald Trump 74, eşi ise 45 yaşında. Belirtmekte yarar var. Melanie, Trump’ın üçüncü karısı! Daha önce iki eşini boşamış!

İstesek de, istemesek de bugün Dünyanın 1. Numaralı liderinin ABD Başkanı Donald Trump olduğunu kabullenmek zorundayız. Gerçek budur, gerçeği değiştiremeyiz. ABD, dünyanın lider ülkesi konumunda olduğuna göre, onun Başkanı da, Dünyanın 1. Numaralı lideri demektir!

Koronavirüs’ün adaletine bakın ki, dünyanın 1 numaralı liderini bile takmıyor. Boş anını yakalayıp ağzından, ya da burnundan ciğerlerine girip, yerleşivermiş!

ABD Başkanı Donald Trump’ın koronavirüs pandemisine yakalanmış olması elbette çok önemli bir olaydır. Bütün dünya bunu konuşuyor, gazeteler, televizyonlar, sosyal medya bu haberle çalkalanıyor. Trump’in ‘tedbir amaçlı’ olarak eşiyle birlikte hastaneye kaldırıldığı belirtilirken, Dünya, sözün tam anlamıyla diken üzerinde. Bilindiği gibi 3 Kasım’da ABD’de Başkanlık seçimleri yapılacak. Trump da Başkanlık için ikinci defa adaylığını koymuş bulunmaktadır.  ABD liderinin Covid-19’dan ne kadar etkileneceği, seçim çalışmalarını yürütüp yürütemeyeceği, hatta ABD B:aşkanlık seçimlerinin ertelenip, ertelenmeyeceği  tartışılmaya başlandı.

ABD Başkanının 74 yaşında olması, ölüm riskini arttırmaktadır.  ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin (CDC) verilerine göre 65-74 yaş grubundakilerin Koronavirüs’e yakalanmaları durumunda 18-29 yaş grubuna kıyasla hastaneye kaldırılma riskleri 5, ölüm riskleri ise 90 kat daha fazla. Yani Trump, yaşı ve kilosu nedeniyle risk grubunda sayılıyor. 190 cm. boyunda ve 110 kilo ağırlığında olması da ölüm riskini arttırabilecek faktörler arasında sayılmakta. Son muayenesine göre Trump’ın tansiyonu normal seviyelerin çok az üstünde. Trump’ın diyabet veya böbrek rahatsızlıkları gibi ek bir hastalığı olduğuna dair bir kanıt bulunmuyor. Yine CDC’nin verilerine göre erkekler, Covid-19’dan kadınlara kıyasla daha çok can kaybı yaşıyor.

Evet, koronavirüs pandemisi yüzünden bugüne kadar 1 milyonun üzerinde insan hayatını kaybetti. Ancak, bu 1 milyon insanın kaybı, ABD Başkanının hastalığa yenilmesi durumunda dünyayı etkilemesi açısından bu ölüm çok daha etkili olacaktır.

Sadece ABD değil, dünya diken üstünde! Ve ister istemez zihnimizden geçen bir istifham da şudur. Dünyanın 1. Numaralı lideri bile koronavirüs pandemisine yakalandığına göre, biz sıradan insanlar nasıl korunacağız!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.