Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

DÜŞÜK DERECELİ MEMURLARIN VE EMEKLİLERİN SEYYANEN ZAM TALEPLERİ!

2022 yılının ikinci yarısında, yani 1 Temmuz tarihinden geçerli olmak üzere emeklilere, işçilere ve memurlara verilecek  zam miktarı şimdiden tartışma konusu olmaya başladı bile. Sadece son 1 yıl içinde emekli, işçi, memur ne kadar kayba uğradı bunun hesabını yapmak gayet  kolay. 2021 yılı Temmuz ayında dolar kaç TL idi. Ya da 1 Ocak 2022’de dolar kaç TL üzerinden hesaplanıyordu.  1 Dolar bugün kaç TL. Evet 2021 yılının temmuz ayında 1 ABD doları 8.65 TL olarak işlem görmekteydi. 1 Ocak 2022’de ise 13.25 TL. Bugün ise bir ABD doları 16.39 TL’den işlem görmektedir.

Kim aksini iddia ederse etsin, maalesef Türkiye’de bütün işlemler ABD dolarına göre yapılmaktadır. Dolar yükseldi mi peşi sıra zamlar gelmektedir.

Biz, bu hesaplamadan da vazgeçtik. Bilindiği gibi emekli, işçi ve memur maaşları arasında da uçurum denecek kadar farklılıklar mevcuttur. Maaşlara belli bir oran üzerinden zam yapıldığında az alana, az; çok alana çok zam yapılmış olmaktadır. Bu haksızlığın önüne geçilmesi için, zamların zaman-zaman SEYYANEN YAPILMASI ciddi bir şekilde düşünülmelidir. Mesela, 1 Temmuz 2022 için yapılacak zam oranının istisnasız bütün emekliler, işçiler ve memurlar için net 3 bin TL olmasını teklif ediyoruz. Böylece zaten maaşları düşük olanlara az, maaşları yüksek olanlara yüksek zam yapılmamış olunur. Özellikle dar gelirliler lehine bir rahatlama sağlanır.

Az alana, az; çok olana, çok zam yapmak demek olan oran dahilinde yapılan zamları ara sıra da olsa, SEYYANEN zamma çevirmek bütün düşük gelirli emeklilerin, işçilerin ve memurların talepleridir.

Evet, Temmuz ayı için bizim emeklilerle, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçiler ve memurlar için önerimiz, SEYYANEN ÜÇ BİN TL ZAM YAPILMASIDIR.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER