REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

DÜŞÜNÜLEMEZ Mİ?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DÜŞÜNÜLEMEZ Mİ?
3-Yusuf Salih ARITÜRK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
2 views
14 Eylül 2017 - 14:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ulaşım, yatırımcılar açısından da büyük önem taşıyor ve bu nedenle hava limanımızın aylardır kapalı olması, karşı karşıya bulunduğumuz olumsuzluklar arasında önem taşıyan talihsizliklerden biri olmaya devam etmektedir. İlgililerin konuyla yakından ilgilendikleri  belirtilmekle beraber ne zaman sonuç alınacağı noktasında sağlıklı bir tahmin yapma şansımız bulunmuyor ve Batman, ya da Diyarbakır’dan uçmak mecburiyetinde kalan vatandaşlarımızın isteklerine kulak vererek önemli beklentiyi sık-sık gündemde tutmaya çalışıyoruz.

Bir hemşerimiz; “İlimiz hava limanının kapanacak duruma düşmemesi için LEASİNG sistemi ile önemli hizmete kavuşturulması mümkün… Gücü olan hemşerilerimizden birinin finansal kiralama usulü ile dönüşümlü olarak Siirt-İstanbul, Siirt-Ankara seferleri düzenleyecek bir uçak alması durumunda hava alanımızın kapanma riski büyük ölçüde azalacak, hatta söz konusu olmaktan çıkacaktır. Yörelerimize istihdama yönelik yatırımlar sağlandığı belirtilen teşviklerde olduğu gibi Leasing finansman modeli ile böyle bir hizmete soyunacak olan yatırımcıya kolaylıklar sağlanacağının dile getirilmesi durumunda, böyle bir hizmeti üstlenenler çıkabilecektir. Bu sistemle bir tek uçak alınmak suretiyle Siirt’in hava ulaşımını uzun yılları kapsayacak şekilde kapanma riskinden kurtarmak hiç de zor değildir…” diyerek görüşüne dikkat çekmemiz temennisinde bulunduğundan, yerine getirerek sayın ilgililere iletiyorum.

Hava ulaşımı gerçekten de önemlidir ve özellikle yöremizde yatırım yapacak iş adamları, güvenlik ve  yatırımın rantabl olması noktasına verdikleri önemin yanı sıra, ulaşımı da göz önünde bulundururlar. Çünkü, tez ulaşım koşulları sağlanmaması durumunda yatırımcının zaman-zaman karşı karşıya kalabileceği sıkıntılar vardır ve sayın ilgililer, olası sıkıntıların neler olabileceğini herkesten daha iyi bilirler sanırım.

Hava limanımızın ilk açıldığında ve pistinin uzatılması öncesinde, sefer düzenleyen uçakların önemli bir sıkıntı yaşamadıklarının da unutulmadığını belirtirken, hemşerimizin dile getirdiği söz konusu finansman modeli ile bu hizmeti ifa eden olursa, kendisine bazı desteklerin sağlanması hususunun araştırılmasında isabet olacağını vurgulayarak sayın ilgililerin dikkatini çekiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.