Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

EBEDİYETE İNKİTALİNİN YILDÖNÜMÜNDE BBP GENEL BAŞKANI MUHSİN YAZICIOĞLU

25 Mart 2009 günü Kahramanmaraş mitinginden Yozgat mitingine gitmek için  BBP Genel Başkanı ve arkadaşlarını taşıyan helikopter Göksun İlçesi, çardak Beldesi yörelerinde dağa çarpmış, helikopterde bulunanların tümü şehit olmuşlardı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, gerçek bir milliyetçi, gerçek bir vatanperverdi. Türk siyasi hayatında önemli bir yeri vardı. Mevcut siyasiler içinde en çok saygı duyduğum kişilerden biriydi. Çünkü, saygı duyulmayı hakkediyordu.

Bilahare “Muhsin Yazıcıoğlu Gönülden Bağlılar Platformu” adına, Dr. Veysi Erken tarafından Büyük Birlik Partisinin  merhum ve mağfur Genel başkanı için “BİR KAR TANESİ OLSAM” adı altında çok güzel bir eserin oluşmasına imza atılmıştı. Kitabın önsözü de hemşerimiz Merhum Nihat Eren tarafından kaleme alınmıştı.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun örnek hayatının anlatılmağa çalışıldığı kitap üç bölümden oluşmaktadır. Kitabın birinci bölümünde Merhum genel başkanın söylemlerinden seçmelere yer verilmiş. İkinci bölüm de ise “Milli Mutabakat Çağrısı” adı altında yapılan bir tahlil yazısı yer almakta.

Kitabın Üçüncü Bölüm, Merhum’un ölümünden sonra, şahsıyla ilgili yazılan makalelerden, şiirlerden derlenmiş. Bu bölümde yer alan makaleler arasında Eğitimci Hemşerimiz Tllolu Misbahülmünir Fakirullahoğlu’nun da “Tillo’da Şehit Alperen Muhsin YAZICIOĞLU’NU bilmek bulmak ve Onunla olmak” başlığı altında yayınlanan yazısı bulunmakta.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu, gerçekten ender rastlanan dürüst politikacılardan biriydi. Halka hizmeti, halka hizmet bilenlerdendi. O’nun da ölümü üzerinde, halâ şaibeler dolaşmakta, kimilerine göre bir komploya maruz kaldığı iddia edilmektedir.

Her ne sebeple olursa olsun, Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir helikopter kazasında arkadaşlarıyla birlikte yaşamını yitirmesi, Türkiye siyaseti açısından büyük bir kayıp olmuştur. Dâvası uğruna yıllarca hapis yatan bu milliyetçi, vatansever insanın genç sayılacak bir yaşta vefat etmesi, Türkiye için de büyük bir kayıptır.

Ebediyete intikalinin yıldönümünde bu vatansever politikacıyı rahmet ve minnetle anmak ve anımsatmak istedim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER