Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

FARKINDALIK!…

Ülkemizin en büyük sorunu, halkımızın ülkemizde yaşanan büyümenin ve kalkınmanın farkında olmayışı ve halen kendisini eski Türkiye’de yaşıyor zannetmesidir!
Dünyanın en büyük ve en gelişmiş ekonomisine sahibiz ama bunun farkında değiliz.. Dünya’nın en hızlı büyüyen ülkesiyiz ama bunun farkında değiliz.. Dünyada olmayan her şey bizde var ve hatta dünyanın en istikrarlı demokrasisi bizde!
Dünyanın en ucuz akaryakıtı, doğalgazı, gıda ürünleri bizde ama farkında olanımız yok.. Avrupa’da raflar boş ama Türkiye’de öyle mi?
Bizim ülkemizde kapıcıların bile arabası var ama farkında mıyız? Bizim ülkemizde asgari ücretle çalışanlar, memurlar ve emekliler muhannete muhtaç olmadan gül gibi geçinip gidiyorlar ama farkında değiller.. Karadeniz’de doğalgazımız Akdeniz’de petrolümüz var ama farkında değiliz.. En lüks konutlar, son model arabalar yere değmeden satılıyor, herkeste (çıkarın bakın cebinizden) son teknoloji telefonlar var ama halk bunun farkında değil.. Hastanelerde kuyruk falan kalmadı, yerli arabamız var, paramızın itibarı en üst düzeyde ancak insanlar bunun farkında değil.
Ve en önemlisi, sayın bakanın da deyimiyle ekonomik kriz bitmiş ve hiç kimse bunun farkında değil.. Salgın bitmiş, her şey normale dönmüş ama farkında olan yok.. Bazıları sırf münafıklık olsun diye insanlarımızın farkına varmasına engel oluyorlar.. Bütün bu gelişmelere kalem çekmeye çalışıyorlar.
Devletimizin en üst düzey yöneticileri her akşam televizyonlarda dillerinde tüy bitmesine rağmen, halkın bütün bunları fark etmesini bir türlü sağlayamadılar.
Asıl acı olan da bu zaten.. Düşünsenize, dünyanın en ucuz enerjisi Türkiye’de ama bu ülkenin insanı bunu fark edemiyor bile..Hadi fark edemiyorsunuz, televizyonlarda yetkili, dini bütün, müslüman ağabeylerimiz, kardeşlerimiz anlatıyor, onu da mı dinlemiyorsunuz? Yoksa dinliyorsunuz da inanmıyor musunuz?
Böyle farkında olmayan bit toplumu nasıl yöneteceksiniz ki zaten?
Yarın seçim falan olduğunda bu gelişmelerin farkında olmayan insanlar sırf farkında olamadıkları için oylarını farklı yerlere verirse ne olur bu insanların ve ülkemizin hali, hiç düşündünüz mü?
Önce farkında olma eğitimiyle işe başlanmalı.. İlkokuldan başlayarak Liseye kadar zorunlu ders olarak okutulmalı.. Hatta üniversitede bile bu derse devam edilmeli.. Ülkemizde koca üniversite bitirmiş insanlar bile farkında olamamak gibi bir sorunla yaşıyorlar.
Adam üniversite bitirmiş o bile bunların farkında değil, sıradan halk ne yapsın? Sıradan halk için de Halk Eğitim Merkezleri farkındalık kursları düzenleyebilir.. Halkımız bu kurslara katılarak farkında olmanın, farkına varabilmenin inceliklerini öğrenmeli.. Kaldı ki öğrenmesi de şart.. Memlekette bu kadar gelişme ve kalkınma olur da insanlar bunu nasıl fark etmez!
Fark etmedikleri için ekonomik kriz var diyorlar, krizin bittiğinin farkında olsalar böyle derler mi? Halen ekonomik kriz edebiyatı yapıyorlar.. Bitti, kriz kardeşim bitti.. Mazot pahalı, elektrik çarpıyor, doğalgaz ateş pahası derken, dünyanın en ucuz enerjisinin bizim ülkede olduğunun farkında değilsiniz, olsanız hiç böyle der misiniz?
Şeker pahalı, domates el yakıyor, fasulyenin fiyatı uçmuş, etin yanına varılmıyor, marketlerde soygun var, pazara yaklaşılmıyor derken, Avrupa’da rafların boş olduğunun farkında olsanız hiç böyle konuşur musunuz?
Evet, görüldüğü üzere bütün sorun sadece farkında olmamak!
Farkında olmayanlar halen krizin sürdüğünü zannediyorlar, oysa yetkili bakan krizin bittiğini açıklayalı haftalar oldu.. Toplumumuzu güdenlerin en büyük eksiği bu ve onlar da bunun farkında değiller.. Televizyondan konuşunca her şeyin hallolduğunu zannediyorlar, onlar da yönettikleri toplumun sinir uçlarının ve bu konuşmalara nasıl bakıldığının farkında değiller.
Kısaca, bunu sağlayamazsanız sonucun çok farklı olacağını fark edin diyorum!..

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER