Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ekmen: “DEVA Partisi’nin Kendisine Olan Güveni Tamdır”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, katıldığı canlı yayın programında DEVA Partisi’nin seçim stratejisine ilişkin açıklamalar yaparak, seçim gündemini değerlendirdi.

DEVA Partisi Genel Başkan

Partisinin daha önce bütün il ve ilçelerde, büyükşehir ve beldelerde aday açıklama yönünde bir karar aldığını hatırlatan Ekmen, şu ana kadar 4’ü büyükşehir ve 10’u il belediyesi olmak üzere 125 noktada aday açıkladıkları ifade etti.

Ekmen, DEVA Partisi olarak başta Genel Başkan Ali Babacan olmak üzere tüm teşkilat mensuplarının kendilerine olan güvenlerinin tam olduğunu belirtti.

“Son yerel seçimlerde vatandaş iktidara sarı kart gösterdi”

2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde vatandaşın iktidara sarı kart gösterdiğini söyleyen Ekmen, bu alternatif arayışı neticesinde İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun seçildiğini hatırlattı. Ekmen, önümüzdeki seçimlerde vaziyetin değiştiğini ve CHP adayının 5 yıllık bir tecrübe ile seçmenin karşısına geçeceğini belirterek; AK Parti adayı olan Murat Kurum’un ise en uygun aday olarak lanse edilenin aksine yanlış aday olduğunu ifade etti. Ekmen, iki parti dışında arayışta olan seçmenin başta DEVA Partisi olmak üzere diğer partilere ve adaylara yöneleceğine inandığını söyledi.

“İstanbul ve Ankara dahil bütün il ve ilçelerle ilgili bir süreç yürütüyoruz”

DEVA Partisi olarak seçime müstakil bir şekilde katılma kararlarını ilk açıkladıklarında yerelde iş birliğine açık kapı bıraktıklarını ifade eden Ekmen, genel seçimlerden bu yana Millet İttifakı liderleri arasında rutin ziyaretler veya ülkedeki olağan dışı gündemler dışında bir iletişim gerçekleşmediğini hatırlatarak iş birliği ihtimallerinin konuşulmadığını söyledi.

Ekmen, İstanbul başta olmak üzere DEVA Partisinin şehircilik anlayışını ve yerelden demokrasiyi güçlendirecek adaylarının hazır olduğunu ifade etti.

81 ili kazanmanın demokratik bir sonuç olmayacağını ifade eden Ekmen, iktidar partisinin bütün Türkiye’yi yönetme hırsıyla her türlü kamu gücünü seferber ettiğini belirtti. Ekmen, tamamen antidemokratik bir tavır olan bu motivasyonu tasvip etmediğini söyledi.

“Farklı renklerin uyum içinde bir arada olması demokrasinin gereğidir”

Ekmen, demokratik düzlemde yürütülen siyasetin toplum içindeki farklı etnik, fikirsel ve çıkar gruplarının kendi iradesini sandığa ve yönetime yansıtması şeklinde cereyan ettiğini belirterek; aksi biçimde davranmanın Türkiye’ye zarar verdiğini ifade etti.

Ekmen, Türkiye’de demokrasi ve siyasal tolerans zayıfladığı için bin bir emekle yetiştirilen 20 bin doktorun ülkeyi terk ettiğini hatırlatarak; “Farklı renklerin uyum içinde bir arada olması demokrasinin gereğidir.” dedi.

Önümüzdeki seçimde İstanbul’da önceki gibi referandum benzeri bir seçim olmayacağını ifade eden Ekmen, oyların diğer partilere dağılacağı için %40’ı bulan adayın seçileceğini düşündüğünü söyledi.