Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Ekmen’den, Akkuyu Nükleer Santrali Hakkındaki Endişelerin Aydınlatılması İçin Çağrı (VİDEOLU HABER)

DEVA Partili Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Meclis’te yaptığı konuşmada, hakkında birçok tartışma bulunan Akkuyu Nükleer Enerji Santrali hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi için çağrıda bulundu. Ekmen, “Bunlar sadece Mersin’in değil, Türkiye’nin meseleleridir. Meclis doğru bir yöntemle bunları mutlaka gündemine almalı ve aydınlatmalıdır” dedi.

DEVA Partili Milletvekili Mehmet

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde söz alan DEVA Partisi Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Mersin’de yapımına devam edilen Akkuyu Nükleer Enerji Santrali hakkında kamuoyunun aydınlatılması için çağrıda bulundu.

Santralin üzerinde büyük bir gri bulut olduğunu belirten Ekmen, herhangi bir kamu kurumunun santral sözleşmesine erişemediğini, sözü verildiği halde teknoloji transferi yapılmadığını ve Türk mühendislerin burada ancak işçi olarak çalışabildiğini vurguladı.

‘Siyasetçiler ve EMO santrale giremiyor’

Daha önce konuyla ilgili araştırma önergesi veren, ancak verdiği önerge AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilen Ali Mahir Başarır ile CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış’ın yanı sıra Mersin Elektrik Mühendisleri Odası’nın da tesise kabul edilmediğini ifade eden Ekmen, “Rusya’ya gönderilip eğitim alan işçiler burada işe başlatılmamıştır ve sıklıkla yaşanan zehirlenme vakaları hakkında dahi kamuoyu herhangi bir şekilde doğru bilgilendirilmemektedir” dedi.

Bu meselenin sadece Mersin’i değil Türkiye’yi ilgilendirdiğinin altını çizen Ekmen, Meclis’in doğru bir yöntemle bu konuları gündemine alarak aydınlatmasını talep etti.