REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

EKONOMİK SAVAŞ, SICAK SAVAŞA DÖNÜŞÜR MÜ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EKONOMİK SAVAŞ, SICAK SAVAŞA DÖNÜŞÜR MÜ!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
12 views
10 Ağustos 2018 - 14:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD, sadece Türkiye’ye karşı değil, Dünyanın birçok ülkelerine karşı bir EKONOMİK SAVAŞ başlatmıştır. Başta İran olmak üzere Rusya ve Çin de ABD’nin ekonomik savaş açtığı ülkeler cümlesindendir. Nitekim ABD Doları, sadece Türk Lirasına karşı değil, hemen-hemen birçok ülkelerin parasına karşı değer kazanmaktadır.

ABD, Moskova’nın İngiltere’de eski bir Rus casusu ve kızına yapılan suikast girişiminde zehirli sinir gazı kullandığı iddiasında bulunarak Rusya’ya karşı ay sonuna kadar yeni yaptırımlar uygulayacağını açıklamış bulunuyor.

ABD’nin, Rusya’ya yeni yaptırımlar uygulayacağı haberleri, Moskova’nın sonu gelmeyen yaptırımlar sarmalında kilitlendiğine dair endişelerle rublenin iki yılın dip seviyesine düşmesine neden olurken, Rus varlıklarında satış baskısına yol açtı. ABD’de Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörlerin geçen hafta taslak halinde sundukları ayrı tasarılarla çeşitli Rus kamu bankalarının ABD’deki faaliyetlerine ve dolar kullanımlarına yönelik sınırlamalar öneriliyor. Medvedev, ABD’nin Rus bankalarını hedef alması halinde Rusya’nın ABD’ye karşı ekonomik, siyasi ya da diğer misilleme tedbirleri alacağını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Anatolyeviç Medvedev konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Gelecekteki yaptırımlarla ilgili görüşmeler hakkında yorum yapmak istemem ama bankaların işlemlerine ya da bir ya da bir başka para birimini kullanmalarına ilişkin yasak getirilmesi halinde, bunu ekonomik savaş ilanı olarak nitelendirebiliriz” dedi.

Medvedev ayrıca “Ve bu savaşa ekonomik, siyasi olarak veya gerekirse başka yollarla karşılık verilmesi gerekli olur. Ve Amerikalı dostlarımızın bunu anlaması gerekiyor” derken, BAŞKA YOLLARIN NELER OLDUĞU konusunda istifhamlara yol açtı. Bu yollar arasında EKONOMİK SAVAŞIN, SICAK SAVAŞA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ İHTİMALİ DE DÜŞÜNÜLEBİLİR.

Evet, ABD bütün Dünyaya meydan okumakta ve hasım bellediği ülkelerin ekonomilerini çökertmek için elinden ne geliyorsa yapmaktadır. Bu gidiş, hiç de hayra alâmet bir gidiş değildir. Bütün sıcak savaşların öncesinde EKONOMİK SAVAŞLAR YAŞANDIĞI DÜŞÜNÜLÜRSE, ABD gerçekten büyük bir çılgınlık peşinde demektir.

Ve ABD’yi böylesine çılgınlaştıran, çılgın Başkanı DONALD TRUMP’TAN BAŞKASI DEĞİLDİR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.