Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

EKONOMİNİN DÜZELMESİ İÇİN YAZ’I BEKLEMEK!!!

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldiği AKP’leriyle yaptığı konuşmada ekonomide yaşanan durumu değerlendirerek “Ekonomideki iyileşmeler ve alınan önlemler, vatandaşın cebine yaza doğru yansıyacak” buyurmuş!

Deyimlerimiz arasında “Ölme eşeğim ölme bahar gelecek” şeklinde olanı meşhurdur. Bilindiği gibi bu deyim, bir çok anekdot gibi Merhum Nasrettin Hoca’ya mal edilir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Bahar yerine, Yaz mevsimini dillendirmesi ve alınan ekonomik önlemlerin vatandaşların ceplerine yaz mevsiminde yansıyacağını söylemesi, Siirtçe bir deyimimizi anımsattı. Biz Siirtliler (IS-SAYF UVE EBUL FAKİR = YAZ FAKİRİN BABASI) deriz. Gerçekten de Yaz mevsimi fakirlerin babasıdır. Çünkü yaz mevsiminde yakacak sorunu yok. Giyim derseniz palto, manto, kazak, bot gibi pahalı elbiseler kullanılmaz. Sebze, meyve bol ve haliyle kış mevsimine göre çok ucuzdur, işte bunun için de, YAZ MEVSİMİ FAKİRİN BABASIDIR.

Sayın Cumhurbaşkanımız da, yaz mevsiminin bu güzelliklerinden esinlenmiş olacaklar ki, alınan ekonomik önlemlerin yaz mevsiminde vatandaşların ceplerine yansıyacağını buyurmaktadırlar. Öyle ya, kış mevsiminde hemen her aileye ayda 500 TL’nin altında doğalgaz faturası gelmektedir ki, sadece bu faturanın bile gelmeyecek olması, büyük bir rahatlama sağlayacaktır!

Bu bakımdan, ekonominin yaz mevsimine bağlantılı olarak ceplere yansıması değil, yaz-kış yılın 12 ayında yansıması önemlidir. Ha, yaz mevsimi gelir ve ceplerimizdeki rahatlama kış mevsimine de sirayet edecekse, o zaman ekonominin düzelmiş olacağı kanaati hasıl olacaktır. Yoksa, yaz mevsiminde meydana gelecek suni bir rahatlamaysa, gelecek yılın kış mevsimi ekonomik yönden, bu kışın yılından çok daha çetin geçecek demektir.

Yoksa, ekonomik rahatlama, sadece yaz mevsimine münhasır kalırsa, vatandaşın hali harap, olacak!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER