REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

EL İNSAF!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EL İNSAF!!!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
11 views
14 Ocak 2022 - 14:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

(ELİNSAF!) denildiği zaman, muhatabın insaf ehli olması gerekir ki, bir anlamı olsun. İnsafı olmayanlara söylenirse, (boş havanda su dövmek) gibidir.

Dün evime ait doğalgaz faturası geldi. Doğalgaz abone numaram 1107854’tür. Fatura tutarı BİNYÜZONDÖRTLİRA YETMİŞİKİ KURUŞ! 14/12/2021-13/012/2/22 tarihleri arasındaki BİR AYLIK TAHAKKUK.

Geçen ay tarafıma gelen fatura YEDİYÜZ KÜSÜR TL idi. Küsuratı bir yana atalım. Aralık ayında gelen fatura ile Ocak ayında gelen fatura arasında 400 TL fark var. Bir memur emeklisi olarak maaşıma gelen artış miktarını henüz bilmiyorum, çünkü daha yatırılmadı. Acaba, emekli maaşıma yapılan artış, sadece doğalgaz faturasına gelen artışı karşılayacak mı! Bunun elektriği, suyu ve benzeri zaruri ihtiyaçlara gelen zamları da ekleyin bakalım. Daha maaş artışı bile yatırılmadan yaşanan mağduriyeti bir bakar mısınız!

Bu arada, EPDK’ya da sorularım var. Doğalgaz ve elektrik zamlarının 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla başlatılması gerekirken, gelen fatura 14 Aralık 2021 tarihini başlangıç olarak göstermekte. Biraz aklı kıt olduğum için gelen faturanın teferruatlarından bir sonuç çıkaramadım. Faturamda 2021 yılı aralık ayına ait 18 gün var. Bu 18 gün de zamlı tarife üzerinden mi hesaplanmış veya belli bir orantı dahilinde düşürülmüş mü. Dedim ya, biraz aklı kıt biriyim, faturadaki rakamlara baktım, baktım bir sonuç alamadım. Öncelikle bu durumun açığa kavuşturulmasını istiyorum. Şayet, Aralık ayına ait 18 gün de zamlı tarife üzerinden hesaplanmışsa, zam öncesi tarife üzerinden hesaplanarak paramın iadesini istiyorum.

Bir de şunu şöyle düşünün, AKSA şirketine bağlı  binlerce, belki onbinlerce abone var. Bütün abonelerden Aralık ayına ait 18 gün için zamlı tarife uygulanmışsa, vurgunun büyüklüğünü düşünün. Fırından BİR EKMEK ÇALAN VE HIRSIZ DAMGASI YİYEN AÇ İNSANLA MUKAYESE EDİN.

Gelelim, ikinci hususa. Kademeli tarife uygulamaya konulurken aklı evvelin biri, (isteyen idareli yaksın, faturası düşük gelsin, ama, ‘ben evde tişörtle don-gömlek kalmak istiyorum’ diyen de yüksek fatura öder) demişti ya. Ona da bir cevabım var.

Ben evde don gömlek değil, kalın yün eşofman giyerim. Kombinin derecesini de mümkün mertebe kısıntılı tutarım. Şu kadar ki, 80 yaşlarına merdiven dayamış bir vatandaş olarak sağlığım açısından evin ısısını normal tutmak zorundayım. Kaldı ki, kış mevsiminde soğuklar yüzünden siyatik hastalığım nüksetmektedir. Bunun ispatı olarak 15 Aralık 2021’den 31 Aralık 2021 gününe kadar ONBEŞGÜN GÜN SÜRE İLE bir hastanede (İBNİ SİNA) FİZİK TEDAVİSİ gördüm. Vatandaşlara (EVİNİZİ YETERİNCE ISITMAYIN) telkininde bulunanlar acaba bir çok evlerde yaşlı vatandaşların ve hastaların bulunduğunu hesaba katmıyorlar mı!!!

Sonuç olarak sadece doğalgaz faturası, henüz elime geçmemiş olan emekli maaşımdaki artışı götürmüştür. ŞİMDİ (EL İNSAF) diyeceğiz ama, muhataplarımızın azıcık insaflı olduklarını kabul edebilseydik! En iyisi, yazımızı (EL İNSAF) şarkısından aldığımız dizelerle noktalamak olacak:

EL İNSAF

KİMSE UNUTMASIN HIÇKIRA HIÇKIRA AĞLADIĞI GÜNLERİ

BİZİ BU HALLERE DÜŞÜRENLER GÖRMESİN BAHARI BAHÇLERİ

 HIÇKIRA HIÇKIRA AĞLADIM

BEN DERDİMİ ANLATTIM

BENİ BIRAKTIĞIN O UÇURUMUN YAMACINDAYIM

GELİP HALİMİ HATIRIMI SORMADIN

EL İNSAF

 

 AH, BU DIŞ GÜÇLER YOK MU!

Meğerse, kaldığı cemaat evinde intihar eden ENES KARA adındaki tıbbiyeli gencin de sorumlusu DIŞ GÜÇLERMİŞ! Bunu ben kendiliğimden söylemiyorum. Bir AKP Milletvekilinin basın toplantısında yaptığı konuşmadan çıkan sonuç bu.

Yahu, bu dış güçlerden neler çekiyoruz, neler! Türk Lirasının değerini düşüren, enflasyonu yükselten, olmayan işsizliği varmış gibi gösteren, elektriğe, doğalgaza, temel ihtiyaç maddelerine zam yapılması için oyunlar kurgulayan, KPSS’de yüksek puan alanları mülakatlarda elenmiş gibi gösteren,  bunca bolluk ve refah içindeyken, milletimizi aç gibi gösteren hep bu dış güçlerdir!

Yüce ALLAH’ım. Bizi bu DIŞ GÜÇLERİN ŞERRİNDEN SEN KURTAR!

RAUF DENKTAŞ’I ANMAK!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Kurucu Cumhurbaşkanı, büyük mücahit Rauf Denktaş 13 Ocak günü ebediyete intikalinin 10. Yıldönümü dolayısıyla etkinliklerle anıldı. Kıbrıs Türklerinin, bu büyük mücahidi ne kadar sevdiklerinin canlı bir tanığıyım. 1967’li yıllarda Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayında 1 yıl süreyle askerlik yaptım. Kıbrıs Türklerinin bu büyük mücahidi ne kadar sevdiklerine tanık oldum. Halkı tarafından bu kadar sevilen lider olmak herkese nasip olmaz.

Nur içinde yatsın, büyük mücahit…

TAŞLAMA

ÖNCE ELEKTRİK SONRA

ZAM GELDİ DOĞALGAZA

ZAM ÜSTÜNE ZAM GELİR

GEL YAŞA BU ZAMLARLA

EMEKLİYE, İŞÇİYE,

MEMURA NE VERDİNİZ

KAŞIKLA VERİLENİ

KEPÇE-KEPÇE ALDINIZ

MEMUR DENİLEN KİTLE

YARI AÇ, YARI TOKTUR

KİTABINDA BUNLARIN

EMEKLİ ZATEN YOKTUR

KIYAK EMEKLİLİK VAR

MİLLETVEKİLLERİNE

DİĞER EMEKLİLER Mİ

CEHENNEMİN DİBİNE

İFLAHINI KESTİLER

BU ZAMLARLA MİLLETİN

ZULME DÖNÜŞTÜ ARTIK

ZAMLARIN SONU GELSİN

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ

EN TEMEL İHTİYAÇLAR

NASIL ÇALIŞSIN ARTIK

EVLERDEKİ ARAÇLAR

DÜNYANIN EN PAHALI

BENZİNİ BİZDE BİLİN

BUNDA KATKISI ÇOKTUR

DOLAYLI VERGİLERİN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.