Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elden Başka Bir Şey Gelmiyor, Gazze İçin Duaya Durduk!!!

Elden başka bir şey gelmeyince, “GAZZE İÇİN DUAYA DURDUK!”

Elden başka bir şey

Siirt Diyarbakır, Batman, Bingöl, Mardin ve Şırnak’ta Pazar günü yatsı namazının ardından, İsrail’in saldırılarında Gazze’de hayatını kaybeden Filistinliler için dua edildi. Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde düzenlenen ‘GAZZE İÇİN DUAYA DURUYORUZ’etkinliği kapsamında Siirt’te  vatandaşlar, yatsı namazı öncesinde camilerde düzenlenen programlara katıldı.

Siirt’teki camilerde  Filistinliler için dua edildi. Çarşı Camii’nde yatsı namazının ardından Kur’an-ı Kerim okundu. İl Müftüsü Şakir Pinal, İsrail’in saldırılarını sürdürdüğü Gazze’deki Filistinliler için dua etti.

Diyarbakır’da Merkez Sur ilçesindeki tarihi Ulu Cami’de kılınan namazın ardından İsrail’in saldırılarına maruz kalan Gazzeliler için Fetih Suresi okundu. İl Müftü Yardımcısı Mehmet Sani Akın, camideki vatandaşlarla Gazze’deki Filistinliler için dua etti. Batman’da Ulu Cami’de bir araya gelen vatandaşlar, yatsı namazının ardından Filistinliler için okunan Fetih Suresi’ni dinledi. Vatandaşlar, İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için dua etti.

Bingöl’de vatandaşlar yatsı namazı için Ulu Cami’de bir araya geldi. Namaz öncesi İl Müftüsü Mustafa Topal, İsrail’in saldırıları sonucu ölen Filistinliler için vatandaşlarla birlikte dua etti.

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde de vatandaşlar yatsı namazı için Yeni Cami’de bir araya geldi. Namaz öncesi Filistinliler için Kur’an-ı Kerim okundu. İlçe Müftüsü Abdullah Erdoğan, İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için dua etti.

Şırnak’ta Yeni Mahalle’deki Geylani Camisi’nde kılınan yatsı namazının ardından İsrail’in saldırılarına maruz kalan Gazzeliler için Fetih Suresi okundu. İl Müftüsü Ahmet Dilek, camideki vatandaşlarla birlikte Filistinliler için dua etti.