Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

ELEKTRİKLER KESİLİNCE!

Dün Şehrimiz genelinde uzun süreli bir elektrik kesintisi yaşandı. Elektrik kesintisi deyip geçmemek lâzım. Çünkü elektrik artık yaşamımızın bir parçası haline dönüşmüştür. Elektir olmayınca televizyondan haber dinlemek yok. Buzdolabı yok, çamaşır makinası, su sebili, elektrik süpürgesi yok. Yaz mevsiminde vantilatörler, klimalar, kış mevsiminde doğalgazla ısıtılan dairelerde kaloriferler sönmüş demektir. Kaldığınız apartman 8-10 katlıysa ve daireniz bu yüksek katlardan birinde ise inmek, çıkmak hele yaşlılar ve hastalar için imkânsız gibi.

Elektrik kesintisi yaşandığı anda, asansörün kapısı çalınıyordu. İçinde birileri mahsur kalmış olmalıydı. Kapıcıyı arayarak, asansörün içinde mahsur kalanların kurtarılmasını anımsattık. Bilmem, siz hiç asansörde mahsur kaldınız mı. Gerçekten çok can sıkıcı bir durum. Hele çocuklar için can sıkıcı olmaktan öte korkunç! Birileri anlattı. Çocukları bir defa asansörde mahsur kaldığı için, o günden sonra artık yalnız başına hiç asansöre binmiyor, beşinci katta olan dairelerine yürüyerek inip, çıkıyormuş. Mecbur olmuşlar, çocuğa bir cep telefonu almışlar. Çocuk okuldan eve gelirken, annesini telefonla arayarak “asansörün önündeyim, gel beni yukarı çıkar” diyerek, annesini çağırıyormuş.

Evet, elektrik olmayınca hayat adeta duruyor. Bu bakımdan elektrikle ilgili kurum ve kuruluşların arızayla ilgili ekipleri, personelleri ihbar anında duruma hemen müdahale etmek için daima hazır olmak zorundadırlar. Kısa süreli kesintilere her neyse diyeceğiz ama uzun süreli kesintiler oldu mu, sözün tam anlamıyla yaşam felç olmuş demektir.

Elektrik kesintilerinin hiç yaşanmadığı günler dileğiyle!

ANEKDOT

İki Siirtli kafadar, gezip tozmak için İstanbul’a gitmişler. Bu arada, İstanbul’u yükseklerden seyretmek için 30 katlı bir otelde yer ayırtmışlar. Bir gün geç vakit otele gitmiş, odalarına çıkacaklarken, elektrikler aniden kesilmiş. İki kafadar da, iş olsun diye telefonlarının fenerlerini yakarak merdivenlerden çıkmaya başlamışlar. Bu arada, yorgunluklarını unutmak için sırayla birbirlerine fıkralar  anlatıyorlarmış. Odaları da otelin yirmibeşinci katındaymış. Yirmidördüncü kata kadar çıktıklarında fıkra anlatmak sırası gelen kişi arkadaşına:

-Şimdi sana öyle bir fıkra anlatacağım ki, ömür boyu unutmayacaksın! demiş ve ilave etmiş.

-Odanın kartını, resepsiyondan almayı unuttuk!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER