Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emekli İkramiyesinden Yararlandırılmayan ÇKS ve Çay Üreticilerinin Talepleri

Emeklilere 5 bin liralık ikramiye verilmesi uygulamasında çalışan emekliler kapsam dışında bırakılmıştı. ÇKS Sistemi’ne kayıtlı çiftçiler de çalışan emekli sayıldığı için kapsam dışında kaldı.

Emeklilere 5 bin liralık

Yaklaşık 1.6 milyon emekli çiftçi de bu uygulamadan yararlanamadı. Emekli çiftçiler AKP’li milletvekillerini adeta telefon yağmuruna tutarak “Biz yıllar önce ÇKS sistemine kayıt yaptırmıştık. Hâlâ bunun sürdüğünü bile bilmiyoruz. Yıllardır çalışmıyoruz” diyerek kendilerine haksızlık yaptıklarını ve yanlıştan dönülmesini istemektedirler.

AKP milletvekilleri ve parti yönetimi, vatandaştan gelen bu talepleri Erdoğan’a ileterek ÇKS sistemine kayıtlı emekli çiftçiler ile ilgili bir düzenleme yapılmasının doğru olacağını dile getirirken, Karadeniz gezisi sırasında çay üreticilerinin de ikramiyeden yararlanamadıklarını, bununla ilgili bir düzenleme yapılmasına ilişkin beklentilerini Erdoğan’a ilettikleri belirtilmekte.

Erdoğan’ın, ilgili bakanlar ile problemin çözümü için konuşacağını söylediği ve bu açıdan ÇKS’lilerle, çay üreticileri için bir umut kapısı aralandığı söylenmekte.