Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

EMEKLİ OLUP, DEVLET-İ ALİDEN EMEKLİ MAAŞI ALDIKLARI HALDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDEN AYMAZLAR!!!

Bu ülkede 15 milyon kadar emekli var. Bu emekliler ne yapıyorlar dersiniz. En az yarısı, ikinci bir işte çalışıyorlar. DEVLET-İ ALİDEN ASGARİ YEDİBİNBEŞYÜZ TL MAAŞ ALDIKLARI HALDE UTANMADAN, SIKILMADAN İKİNCİ BİR İŞTE ÇALIŞAN AYMAZLAR, bu suretle devletin itibarını sarstıklarının farkında değiller mi. Sanki devlet-i ali onlara yeteri miktarda maaş vermiyor gibi bir havanın uyanmasına yol açmakta ve elin gavur emeklilerine karşı itibarımızı sarsmaktadırlar.

Emekli oldukları halde çalışmaya devam eden bu aymazları(!) iki sınıfta mütalaa edebiliriz. Kendi adlarına iş kuran veya başkalarına ait iş yerlerinde sigortalı olarak çalışmaya devam edenlerle, kayıtsız, kuytsuz çalışanlar.

Büyük Reis, çok haklı olarak bir defaya mahsus verilecek 5 bin TL ikramiyenin çalışmaya devam eden emeklilere verilmeyeceğini açıkladı. Gerçekten çok isabetli bir karar! Emekli olmuşken ve devlet-i aliden asgari ayda YEDİBİNBEŞYÜZ LİRA TIKIR ADINA BANKALARA YATIRILMAKTAYKEN, SEKSEN YAŞINI DOLDURDUĞU HALDE GÖZLERİ DOYMUYOR VE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORLAR. BÖYLELERİNİN GÖZLERİNİ ANCAK TOPRAK DOYURUR!

Oysa, bu ahir ömürlerinde gitsinler, turist olarak Avrupa’yı, Amerika’yı, dünyanın diğer ülkelerindeki turistik yerleri gezsinler! Elin gavur emeklisi, ikinci bir işte çalışıyor mu. Elbette hayır. Dünyanın diğer turistik yerlerini bir yana bırakın, en basitinden Antalya’ya, İstanbul’a, İzmir’e, Ankara’ya gidin, oteller, lokantalar gavur ülkelerin EMEKLİ turistleriyle dolu. Elin gavuru, emekli olduktan sonra, ömrünün son yıllarını turistik gezilere ayırıyor. Bizim emeklilerimiz gibi, aç gözlü değil!

Bu arada, maliyecilere önemli bir hatırlatmada bulunalım. Hani, sadece çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus BEŞBİN TL. büyük ikramiye verilecek ya! Bizim emeklilerden çalıştıklarına dair kayıtları olmayan ve kayıt dışı çalışan milyonlarcası var. Bunları nerede tespit edeceklerini belirtelim. Pazarda ya limon satıyorlar, ya limonata, ya su! Veya çöp bidonlarından kâğıt-karton, plastik şişe, cam, hurda gibi dönüştürülebilecek maddeleri toplayarak SERVETLERİNE SERVET KATIYORLAR! Bu gibi kayıt dışı çalışanlar da tespit edilirse, inanın ki, devlet-i alinin BEŞBİN TL GİBİ ÇOK YÜKSEK MİKTARDA VERECEĞİ İKRAMİYŞEDEN YARARLANANLARIN SAYILARI YÜZDE YÜZ DÜŞECEK.

Şimdi, maliyecelire düşen bir görev var. Kayıt dışı çalışan emeklileri bir an önce tespit ederek, HAKSIZ, HUKUKSUZ VE KANUNSUZ BİR ŞEKİLDE BEŞBİN LİRA GİBİ ÇOK YÜKSEK BİR İKRAMİYE ALMALARINI ÖNLEYEREK HAZİNE-İ DEVLETİ ZARARDAN KURTARMAK!!!

Hadi maliyeciler, kolay gelsin!

TAŞLAMA

KAYIT DIŞI ÇALIŞAN

EMEKLİLER VAR BİR DE

ONLARI TESPİT İÇİN

MALİYECİ GÖREVE!

 

NERDE BİR ÇÖP BİDONU

VARSA ORDA ARAYIN

KAĞIT, CAM ATIKLARI

TOPLARLAR, ACIMAYIN

 

KAYIT DIŞI İŞ YAPAN

SİMİT, LİMON SATAN VAR

DEVLETİN VERGİSİNİ

KAÇIRIR UTANMAZLAR!

 

BU BİZİM EMEKLİLER

AÇ GÖZLÜ, UTANMIYOR

YEDİBİNBEŞYÜZ LİRA

NELERİNE YETMİYOR

 

GAVURUN EMEKLİSİ

TURİST OLMUŞ GEZİYOR

BİZİM AÇ GÖZLÜLERSE

DURMADAN ÇALIŞIYOR

 

YETMİŞ-SEKSEN YAŞINDA

HÂLÂ DA ÇALIŞMAKTA

ÇÖPLÜKLERDEN ARTIKLAR

TOPLAYARAK SATMAKTA

 

ELİN GAVURU GİBİ

TURİST OLUP GEZİNİZ

YEDİBİNBEŞYÜZ LİRA

VERMEKTE DEVLETİNİZ

 

İTİBARINI SARSAR

DEVLET-İ ALİYE’NİN

ÇALIŞAN EMEKLİLER

BU BÖYLECE BİLİNSİN

 

NE GÖZÜ DOYMAZ BUNLAR

DAHA NE İSTİYORLAR

YEDİBİNBEŞYÜZ LİRA

HAYBEDEN ALIYORLAR!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER